Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Valakinek van kedve kijönni...

Valakinek van kedve kijönni nyugatra és megpattani az országból? Hollandi,svájc vagy ausztria. Auto van

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 08:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én keletre kacsintgatok.
2022. aug. 14. 08:53
 2/15 anonim válasza:
Meló is van,nyelvet is beszéled?
2022. aug. 14. 09:05
 3/15 A kérdező kommentje:
igen van.beszélek angolul de inkább ausztria vagy svájccal szemezgetek,ott meg inkabba német a nyerő,de nem kell nyelvtudás töbségében magyarokkal lennék.igen van munka is
2022. aug. 14. 09:16
 4/15 grafno válasza:
Gyere. Én mar megpattantam.
2022. aug. 14. 09:22
 5/15 A kérdező kommentje:
melyik országba 4es és mit csinálsz?
2022. aug. 14. 09:32
 6/15 anonim válasza:
Folyamatosan erre készülök.🙋🏼‍♀️
2022. aug. 14. 09:39
 7/15 anonim válasza:
5 évet laktam kint, ott sincs kolbászból a kerítés. Ha nem beszéled a németet, akkor Ausztriát, Svájcot elfelejtheted, le fognak húzni ha találsz is a legocsmányabb melót kell csinálnod a legalacsonyabb fizetésért. Legalább alap szinten meg kell tanulni előbb a nyelvet!
2022. aug. 14. 09:47
 8/15 anonim válasza:

Átérzem a lelkesedést és meg is értem. Mi is megpattantunk jó pár éve nyugatra, egy percig sem bántuk meg.

Beszéltünk angolul, de német nyelvterületen nem jutottunk vele túl messzire. Kénytelenek lesztek megtanulni németül, hiába vagytok, magyarok között. A papírok német nyelven lesznek kiállítva a TB-től kezdve a nyugdíjon át az internetszerződésig minden, és nem túl szerencsés, ha leírtakból egy mukkot sem értesz. Később, ha jobb munkahely után akarsz nézni, vagy szeretnél lakást bérelni, esélyed sem lesz, ha csak angolul beszélsz.

Nekünk is sokan mondták még Magyarországon, hogy "ó, az angollal boldogulni fogtok" - hát ez egy urbánlegenda. Bárhová mész és ott maradni akarsz legalább néhány évig, muszáj megtanulnod az adott ország nyelvét. Legalább fél évet érdemes a nyelvtanulásra szánni, akár kint, akár még otthon. B1.1.-el már egész jól lehet boldogulni.

2022. aug. 14. 09:59
 9/15 anonim válasza:

Nem mintha olyan nagy dolog lenne megtanulni még egy nyelvet. Aki akarja, úgy is megtanulja hamar.

Én hétvégén megyek ki Németországba.

2022. aug. 14. 13:37
 10/15 anonim válasza:
Menjünk Izlandraaa
2022. aug. 14. 14:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!