Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak olyan 25-30 feletti...

Vannak olyan 25-30 feletti introvertáltabbak, akiknek egyéni látásmódja, ízlése van, mégse sznob, és nem öncélúan lóg ki a sorból?

Figyelt kérdés

Írj privit, ha magadra ismersz: kb 30 feletti introvertáltabb, akinek egyéni látásmódja, ízlése van, mégse sznob, és nem öncélúan lóg ki a sorból.


Magamról: egyéni látásmódú, művészetkedvelő, filozófikus férfi vagyok, viszonylag széles látókörrel és érdeklődéssel, ugyanakkor introvertáltabb alkatú vagyok, mély érzelmi világgal. Ilyennek születtem ez van.


Nagyjából hasonló alkatú levelezőtársakat keresek, tehát olyat, aki születésétől fogva szintén azt éli meg, h más, mint a többség, de elsősorban jó értelemben különbözik -elmélyült, tartalmas egyéniség-, sőt, ennek mentén is folyton igyekszik fejlesztenie, kibontakoztatnia magát legalább egy picit, időnként.


Sznobok, hencegők, kisebbségi kompexusosak és beképzeltek kíméljenek, futtatott ál-művészek, ál-tudományosok és ál-filozófusok, valamint ideológisták is kíméljenek légyszi! Csak mert egy karcolással több van egy festményen, mint a másikon, attól még nem lesz egyéni. És azok is kíméljenek légyszi, akik csak az ellenkezés kedvéért ellenkeznek, vagy lógnak ki a sorból.

(A dac számomra nem érték, hacsak nem 2 éves gyerekek esetén.)


Egyéniségeket is keresek tehát. Elvagyok másokkal is, csak éppen hiányzik, hogy végre hozzám hasonlóan egyéni lelkekre is akadjak.


Nyilván nem elvárásom, hogy mindenben egyéni legyél, én se vagyok mindenben az és nem is fontos mindenben. Teljesen jó, hogy vannak hétkzönapi, egyszerű dolgaim is. A beállítottság a lényeg.



2022. dec. 4. 18:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
Elhiszem, hogy nem keresel beképzelteket, zavarna a konkurencia.
2022. dec. 4. 19:22
 2/11 A kérdező kommentje:
"Nagyon humoros" voltál, előző. Akkor mondd el, kérlek, milyen az az elvont egyéniség, aki nem beképzelt? Mert hát, szerinted, következésképpen olyan nem létezik.
2022. dec. 4. 19:30
 3/11 anonim válasza:
Szerintem az 1-es elég frappánsan összefoglalta. Lehet, nem ártana egy kis önkritikát gyakorolni. Én is kilógok a sorból, de a bemutatkozó szöveged alapján te lennél az utolsó, akivel meg szeretnék ismerkedni.
2022. dec. 4. 21:11
 4/11 A kérdező kommentje:

Érvelni is tudtok? Ugyanis szívesen meghallgatom az érveket. Az viszont nem korrekt, ha valaki csak úgy odavet egy kritikát, érvelés nélkül.


Milyen hibát látsz a soraimban? Érdekel. Megírtam milyen vagyok, nem tehetek róla, hogy sajátos ízlésem, igényeim vannak gondolkodás terén, és a művészetek terén. Ez miért volna baj?


Hasonlóakat keresek, és hogy sokszor belefutottam már sznobokba, olyanokkal sajnos nehéz közös pontot találnom. Ezen felül sokakra nyitott vagyok, de többnyire csak olyan ismerőseim vannak, akik nem egyéniségek.


Miért ne vágyhatnék egyéniségekre is végre, ismerkedés céljából?


És miért hiszed, h nincs önkritikám?

Továbbá mi a hiba bennem a meglátásod szerint?


Nem láttál még, nem hallod a hangom, itt viszont nincs lehetőség a metakommunikációt érzékeltetni, legfeljebb némileg az emotikonokkal / smiley-kal, de avval nem lehet eléggé érzékletesen.


Megjegyeztem azt is, hogy sajnos zaklattak már beképzelt emberek.

Ebből miért következik, hogy én volnék beképzelt...?


Olyan ember nem létezik szerintetek, akinek sajátosságai vannak, közben pedig nem beképzelt? Ez fura meglátás, úgy gondolom.



Szerintem az a norális, ha két ember érveket ütköztet, gondolatokat cserél, nem pedig lekezelően beszél érvek nélkül, mint az edidigi hozzászólók, és beleképzel valamiféle stílust egy írott szövegbe anélkül, hogy hallaná a hangom, ahogy beszélek.

2022. dec. 4. 21:22
 5/11 anonim válasza:

Elolvastam a kérdésed és nem az a kép alakult ki bennem, hogy milyen szimpi pasi vagy, hanem az, hogy beképzelt. Ez egy teljesen szubjektív dolog, nem értem, hogyan kellene érvelnem. Lehet, hogy másnak szimpatikus leszel, bár bennem vannak kétségek efelől. Számomra a negyedik bekezdésed volt a legellenszenvesebb. Én, ha szimpátiát akarok kelteni valakiben, biztosan nem azt kezdem el sorolni, hogy kik miért esnek ki nálam. Nekem az jön le ebből a bekezdésből, hogy te könnyen ítélkezel az emberek felett. Mellesleg ki számít sznobnak és ki nem? Lehet, hogy valaki, akit te sznobnak ítélsz, számomra nem az. Sőt, az én szememben épphogy te vagy a sznob. Ha valaki a másik embert futtatott ál-művésznek, ál-tudományosnak és ál-filozófusnak nevezi, az számomra a sznobizmus egyik jele. Ezért írtam, hogy nem ártana egy kis önkritika.

A 3-as válaszoló vagyok.

2022. dec. 5. 04:40
 6/11 anonim válasza:

Az önkritika nagyon fontos dolog.

Én nem hiszem, hogy gyakorolnám, pedig kéne. Ezt ajánlom itt minden jelenlévőnek is.

2022. dec. 6. 03:10
 7/11 anonim válasza:
Én hasonló vagyok, csak nem emelem magam miatta erkölcsi magaslesre. “tehát olyat, aki születésétől fogva szintén azt éli meg, h más, mint a többség, de elsősorban jó értelemben” - Én más vagyok, mint a többség, kilógok a sorból mert nem felelek meg a társadalmi normáknak, de sosem állítottam hogy ilyennek jó lenni amilyen én vagyok. Illletve azt sem értem (pszichológus hallgatóként), hogy a kisebbségi komplexus miként zárja ki az egyéniséget és széles érdeklődést. Kisebbségi komplexusos vagyok de van hobbim, érdeklődési köröm és véleményem, valamint tudom is artikulálni azt. 🤷‍♀️ Vagy te csak kiegyensúlyozott embereket akarsz magad mellé? Nem baj, csak akkor ne indikáljuk azt, hogy a kisebbségi komplexus kizárja azt amit te írsz.
2022. dec. 6. 12:55
 8/11 anonim válasza:
Engem is a magány tölt jobban, egyedül az tud tényleges szükségletként mutatkozni azok közül az emberi dolgok közül, amik egyébként ilyen first world problem szintű szükségletek. Szoktam továbbgondolni dolgokat, és számtalan olyan könyvbe temetkeztem már merő szórakozásból, amik nem érdekeltek, vagy esetleg egyenesen féltem tőlük, és tényleg csak a kissé árnyaltabb gondolkodás és nem nagyon beszűkült látásmód elérése érdekében, önszántamból. Kábé ezek a legnagyobb szavak, amiket használnék erre, ha érted, mire célzok.
2022. dec. 6. 13:25
 9/11 A kérdező kommentje:

Az eddigi hozzászólók ezek szerint magukra ismertek a sznobizmus tekintetében, hogy ennyire meg vannak sértődve, hogy kötözködnek és rosszmájúan írnak ide.


Én viszont nem vettem sértésnek e sorokat -habár feleslegesnek tartom a kötözködéseket-, mert látom, hogy az eddigi kommentelők megkeseredett emberek, akik nem létező dolgokat belemagyaráznak egyszerű soraimba azért, hogy rajtam levezethessék a mások által nekik okozott keserűségüket.



Én egész egyszerűen csak keresek hozzám hasonló működésű embereket, mivel eddig, köszönöm szépen, jól megvagyok szokványos emebrek társaságával, tehát olyanok már bőven vannak régóta, hébe-hóba. Erre egyesek belémkötnek, hogy én "biztos beképzelt vagyok", csak mert kerülöm a beképzelteket...


Az, hogy sajátos vagyok születésemtől fogva, az nem feltétlenül erény és nem feltétlenül előny. De azért marhára sértésnek vették egyesek, mintha az egyéni jelleg valamiféle "versengésre" utalna. Nektek biztos, de számomra nem verseny.


Leírom a szót, hogy "sajátos ember, egyéni emyber", és tévesen sokan úgy értik: "különb ember". Teljesen más kérdés az, hogy ki mennyire különb, vagy nem különb, és én erről egy árva szót nem írtam.


(De én legalább nem kötözködöm, ezt tegyük hozzá. A kommentelőkkel ellentétben.)



Csupán olyan vagyok, amilyen, és keresek hasonló máködésűeket, erről szól a kérdésem, se többről, se kevesebbről. Már akik tényleg értik, amit írok és akik tényleg hasonlóan műkodnek, mint én.

NEM hozzám hasonló tartalmúakat keresek egyébként. Hanem hozzám hasonló működésűeket.


(Tehát a sokféleség számomra érdekes. Az egyéniségek sokfélék. A többség viszont -úgymond- egyforma szeret lenni, idomulni szeret. Mindenki eldöntheti, mit szeretne. Én például nem szeretnék sznobokkal barátkozni -lévén ők hiteltelenek-, ennél még a szokványos, de egyúttal hiteles emberek is barátkozásra méltóbbak, és vannak is ilyen ismerőseim. Csak hát vágyom már hozzám hasonló működésűekre is, nyilván azokból is hitelesekre.)



Kíváncsi volnék, mások hogyan fogalmaznák meg helyettem a kérdésem úgy, hogy fel legyen tűntetve, hogy léteznek egyéniségek, pl a kérdező, és hogy milyen fajta embereket pedig nem keres a kérdező, mámint pl ha ti volnátok a krédezők, ti, "mahára jóindulatú" emberek?


Nos, erre se fognak tudni az eddigi kötözködők válaszolni. Ennyi erővel ha mások máshogyan megfogalmaznák azt az igényt, amit szeretnék, abba épp így bele lehetne elvileg kötni, mint ti a soraimba. Pl azt írja valaki: "kiskutya", arra én is mondhatom, hogy szerintem beképzelt vagy, mivel azt fogalmaztad meg, hogy kiskutya.


Vagy úgy is megfogalmazhatja valaki a vágyát, hogy kit keres, kit nem keres a kérdése alatt, hogy "babfőzelék", és ennyi erővel abba is bele lehet kötni,hogy a "kérdező beképzelt".



Csakhogy a kötözködéseteknek semmi értelme.

2022. dec. 8. 02:53
 10/11 anonim válasza:
Azért te se kicsit lettél betriggerelve :) Sztoicizmussal mennyire foglalkoztál?
2022. dec. 8. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!