Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogy lehet barátokat, baráti...

Hogy lehet barátokat, baráti kört szerezni a városunkban?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 22:21
1 2
 11/20 anonim válasza:

"Hogy lehet barátokat, baráti kört szerezni?"

Ha számodra felvetődik ez kérdésként, akkor veled kapcsolatban is vetődnek fel kérdések. Vagyis oka van annak, ha nincsenek barátaid.

A saját példámból kiindulva, nekem gimi első napján sikerült összespanciznom a legjobb barátommal az osztályomban is, és ugyanígy a kollégiumban is, ahol laktam. Mindkét a barátság egy életre szól. Ugyanígy az egyetemen kollégiumi szobatársamból lett a legjobb barátom. Mindegyikükért az életemet adnám, ha arról lenne szó.

2023. jan. 21. 18:04
 12/20 anonim válasza:

"Ha számodra felvetődik ez kérdésként, akkor veled kapcsolatban is vetődnek fel kérdések. Vagyis oka van annak, ha nincsenek barátaid."


Kegyetlen és indokolatlan gyanúsítgatás.

Most csak azért mert neked könnyen megy a barátkozás nem kell mindenkit megvádolni, mindenkiben a rosszat keresni, akinek ez nem ilyen egyszerűen megy.

Nyilván mindennek oka van, minden esemény, a világunk minden egyes eleme valamilyen ok-okozati összefüggésen alapul, de ez nem azt jelenti, amire te ennyire utalgatni akartál, hogy BENNE van a hiba.

Persze nem azt mondom, hogy nincs benne hiba. Hiba mindenkiben van. Én csak az alaptalan vádaskodás visszataszító jelensége ellen állok ki, aminek a világon semmi haszna nincsen, és soha nem is lesz.


Van akinek tanulni kell a barátkozást, van akinek magától jön. Nem vagyunk egyformák.

Nekem például 17 éves koromig nem volt egyetlen barátom sem, de ettől függetlenül ugyanolyan értékes, empatikus ember vagyok, mint bárki más. Biztos vagyok benne, hogy a kérdező is egy nagyszerű, értékes ember, aki képes tanulni, képes kezelni a saját nehézségeit.

2023. jan. 21. 18:43
 13/20 A kérdező kommentje:
24 vagyok, egyetemet befejeztem, iskolás emberi köröm nincs, sajnos munkanélküli vagyok, munkahelyi emberi köröm nincs; a kérdés kiírásával fejlődni akartam volna, hogy az életminőségem is jobb legyen, de tanácsok helyett savazást kapok és hogy nézzek magamba, remek.
2023. jan. 21. 18:54
 14/20 anonim válasza:

#12 Igazad van.

A kérdező alábbi, egyetlen, indulatos válaszából vontam le mint következtetést:

"Nektek mit számít a város?? Én a módjára vagyok kíváncsi, az meg mindenhol ugyanaz, nem?"

Kérdező következő kommentjéből kiderült, hogy kijárt egy gimit és egy egyetemet is anélkül, hogy lennének barátai. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez hogyan lehetséges, ennyire elszigetelnie magát a környezetétől, kizárnia magát önként minden közösségből.

"a kérdés kiírásával fejlődni akartam volna, hogy az életminőségem is jobb legyen, de tanácsok helyett savazást kapok és hogy nézzek magamba, remek."

Kérdező másoktól várja a receptet a problémájára. Mintha mi ismernénk a személyiségét, habitusát, viselkedését, korábbi emberi kapcsolatait.

Azt mondja itt csak savazást kap és azt, hogy nézzen magába.

Pedig ez utóbbi alapvető, ha az ember tisztába szeretne kerülni a problémáival, első mindig az önvizsgálat.

Kérdező fejlődni akar, le akarja venni a polcról a megoldást.

Én is szeretnék megtanulni folyékonyan angolul, de hiába kérdezem és hiába mondja el az összes felsőfokon beszélő barátom, hogy ő hogyan tanult meg angolul, ha én elő sem veszem az angol könyvet és napról napra, évről évre nem vagyok hajlandó egy szót sem tanulni angolul.

Kedves kérdező, nincs megoldás a problémádra, ha te mástól várod a megoldást és nem teszel érte semmit.

2023. jan. 21. 19:07
 15/20 A kérdező kommentje:
Oks, azért köszi
2023. jan. 21. 19:19
 16/20 anonim válasza:
Lehet, hogy azért kérdezte aki kérdezte, hogy hol laksz, mert elhívna sörözni, vagy pecázni, vagy síelni, vagy kártyázni, vagy táncolni.
2023. jan. 21. 19:21
 17/20 A kérdező kommentje:
Baja, lány vagyok
2023. jan. 21. 19:24
 18/20 anonim válasza:
Lááány vaaagy??? :OOO Nagy összegben mertem volna fogadni, hogy pasi vagy. :DDDDDD
2023. jan. 21. 19:30
 19/20 anonim válasza:
Milyen szakot végeztél és hol? Máris megvan a téma bármelyik pasival. Egyébként párkapcsolatod az van?
2023. jan. 21. 19:31
 20/20 anonim válasza:

Frankón nincs egy barátod sem? Senkivel a gimis osztályodból vagy az egyetemről nem tartasz kapcsolatot? De konkrétan senkivel?

Egyébként sok embert kiközösítenek gimiben a társai, szinte szekálják állandóan, szóval meg tudom érteni, ha valakinek ilyen módon nincsenek barátai, nem tud barátkozni, mert senki nem áll ki mellette. Egyik részük gúnyolja, a másik részük nevet rajta. Sokan vannak ilyen helyzetben most is tinik.

2023. jan. 21. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!