Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan fiatal, 20 év körüli fiú vagy lány, aki szintén a szüleivel él, de nem jön ki jól velük és szeretne beszélgetni?

Figyelt kérdés
Nekem kb 8 éve romlott meg szüleimmel a kapcsolatom, azóta is tart. Jelenleg ott tartunk, hogy ők valószínűleg elhatározták: azért is olyat faragnak belőlem, amilyet elképzeltek. S én, mivel nem akarok veszekedni, mert abban is mindig ők kerültek felül, bármi áron, ezért inkább beletörődök, így viszont sok mindent magamba kell folytanom és egyre nehezebben viselem. Nekem ez a problémám, részleteket privátban írok róla. De akkor is írhattok, ha csak szeretnétek beszélgetni erről vagy esetleg tudtok segíteni tanáccsal, ha van itt olyan aki már nem a szüleivel él de voltak anno ilyen problémái vagy aki még velük él és jelenleg van bármilyen baja a szüleivel való kapcsolatában. Szívesen beszélgetnék. F/22

2023. jún. 6. 15:58
 1/10 anonim válasza:
Nekem sem jó annyira a kapcsolatom. Írj, ha szeretnél. 17L
2023. jún. 6. 16:41
 2/10 anonim válasza:
Sosem volt kifejezetten rendben a kapcsolatom a szüleimmel. Írj nyugodtan.
2023. jún. 6. 20:07
 3/10 anonim válasza:
Sosem értettem az ilyeneket mint te. Ha annyira zavarna akkor már rég lepattantál volna, de ha fontosabb az hogy kényelmesen ellegyél mega segged alá legyen tolva minden akkor mégsem lehet olyan rossz nem?
2023. jún. 6. 21:21
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Én meg az ilyeneket nem értem mint te. Fogalmad sincs miről van szó, meg sem próbálod megismerni azt, amihez hozzászólsz, de véleményed, na az van. Neked biztos remek kapcsolatod van a szüleiddel, sosem aláztak meg, sosem használtak ki érzelmileg, sosem hordtak el mindenféle ostobának, élhetetlennek, süketnek, hülyének ok nélkül. Semmi baj, teljesen megértelek és csak sajnálni tudlak

2023. jún. 6. 21:27
 5/10 anonim válasza:
Nem az a lényeg hogy mennyire látok bele, vagy hogy milyen a kapcsolatom a szüleimmel. Arra próbáltam ravilágítani hogy ha annyira szenvednél akkor millió lehetőséged lenne elköltözni otthonról. Vagy tévednék?
2023. jún. 6. 21:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos, ami azt illeti tévedsz, ugyanis vak vagyok, és vakként azért nem egyszerű, pláne úgy hogy még munkám sincs, egyetemre járok. Látod, mondom hogy fontosak a körülmények, de persze neked nem. Akárcsak szüleimnek: 1+1=2, kész. Az élet nem így működik
2023. jún. 6. 21:33
 7/10 anonim válasza:
Egyetemen el tudsz menni kollégiumba pl, vagy otthagyhatod az egészet és elmehetsz dolgozni. Amúgy 1+1 tényleg 2, nem tudom ez mire akart példa lenni xd
2023. jún. 6. 21:36
 8/10 anonim válasza:
Nekem írhatsz. :)
2023. jún. 6. 21:39
 9/10 Camorri válasza:

Szia,

Abban igaza van annak aki azt ajánlotta hogy költözz el, hogy az a megoldás rá. Persze megértem ha ezt támadásnak éled meg, és utóbb írtad, hogy mi a nehézséged benne. Viszont előbb vagy utóbb rá kell hogy ébredj, az élet mindig kihívásokkal jár. És minden kihívásnál Te dönthetsz arról, hogy melyik utat választod. Nem lesz olyan út, ami csak jóval jár, de minden út jó lesz, ha hajlandó vagy megküzdeni a nehézségeivel, és nem másra hárítod a felelősséget.


Én szerencsére jól kijövök már a szüleimmel ami mondjuk kamasz és késői kamasz koromra nem volt elmondható. Amióta felálltam és elköltöztem, azóta kezdtem megérteni, hogy mit is jelent a fenti bölcsesség. Viszont pont emiatt volt lehetőségem arra, hogy megkomolyodjak, és tudjam azt mondani a szüleimnek: ezt így fogom csinálni, mert én így látom jónak, tudom hogy ez ezzel és ezzel jár, de vállalom a felelősséget.

Erre a pontra eljutni nehéz. De olykor még utána is nehéz megélni, amikor például egy nagy változást hoz az élet.


Szóval igen, rajtad múlik hogy mit vagy hajlandó feláldozni, milyen áldozatokat vagy hajlandó meghozni, és mennyit teszel bele valamibe.

Ha még ezek után is úgy érzed hogy nem valós amit írtam, szívesen fogadom a privát leveledet, illetve ha úgy könnyebb neked, akár egy beszélgetést is megszervezhetünk.


Remélem megszívleled, amit írtam.

2023. jún. 6. 23:49
 10/10 anonim válasza:

Neken irhatsz


21 F

2023. jún. 9. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!