Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Találhatok itt olyat, aki...

Találhatok itt olyat, aki szívesen kiköltözne pl. egy tanyára, hátrahagyva a modernkori civilizációt?

Figyelt kérdés

Nekem efféle terveim vannak, és olyanokkal beszélgetnék, akik hasonló elképzeléssel vannak megáldva. Valami úton-módon el szeretnék a modern rendszertől szakadni, feladni a kényelmet, és belevágni egy ilyen minimalista életmódba. A természettel összhangban élni, önellátásra törekedni, amennyire lehetséges.

Ez nemcsak egy jött-ment ötlet, ugyanis gyerekkorom óta érdekel az ilyen életmód.


Köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 17. 08:07
1 2
 1/13 anonim válasza:

én igen, bár a tanya kissé extrémnek tűnhet a bűnözők miatt

ajánlom a fenntartható visszafejlődés yt csatit

2020. júl. 17. 08:18
 2/13 anonim válasza:

Kívánom, hogy legyél te a kivétel, de az ehhez hasonló elhatározások rendszerint addig szoktak tartani, ameddig meg nem tapasztalja az ember, hogy milyen előnyökről mond le, és most ez alatt elsősorban nem az internetet, meg a kábeltévét értem.

Vannak az alföldi tanyavilágban élő ismerőseim. Igazából csak az tartja őket ptt, hogy "az az otthonuk". Egyébként meg nettó hátrány az egész.

Persze, addig jól hangzik, ameddig a nyugalomról, meg a zsúfoltság elkerüléséről van szó. Még annak is megvan a maga romantikája, hogy az ember magának termelje meg, amit csak lehet. Aztán amikor a szabadidő 90%-a a kézi mosással telik, az már hosszabb távon nem olyan kellemes dolog. Mert ugye áram általában nincs tanyán. Ha meg valamit mégis meg kell vásárolni, akkor biciklizhetsz egy órát a legközelebbi vasútállomásig.

Ha meg majd gyerekeid lesznek, élmény lesz nekik naponta 5-kor indulnik, hogy a bicikli + vonat kombóval eljussanak az iskolába.

De ezek mind csak kényelmi gondok. Ha baj van, és a mentő négyszer annyi ideig bóklászik, mint amennyi az átlag, az már akár emberéletbe is kerülhet.

Nem lebeszélni akarlak, de azért gondold át, hogy tényleg ezt akarod-e!

2020. júl. 17. 08:49
 3/13 anonim válasza:
Ezt már kérdezted...
2020. júl. 17. 08:57
 4/13 anonim válasza:
Ezt tipikusan azok csinálják, akik nem boldogulnak az életben.
2020. júl. 17. 09:09
 5/13 anonim válasza:
2020. júl. 17. 09:36
 6/13 anonim válasza:
Èn ès a csalàdom pesten is ès a meglévő tanyánkon is èlünk.
2020. júl. 17. 10:25
 7/13 anonim válasza:

Ha végleg leszakadsz a közösségi oldalakról meg eldobod a nálad okosabb telefont, haladsz, de addig csak álmodsz;)

A mai modern civilizáció elkezdett már visszafejlődni, így a fejlődés abból kiválva érhető el;)

Kiköltöznék e? Hehehe, ez szerintem eldőlt már:DDD

2020. júl. 17. 13:17
 8/13 anonim válasza:

#2-nél a pont.

Testvérem példája gyönyörűen tükrözi a leírt esetet, hogy az egész csak addig "szép és jó" még elmélkedik róla az ember, meg lát néhány yt videót.

Ők nagyjából az összes pénzüket, úgy 70-80 milliót tettek bele egy elképzelésüknek megépített tanyába.

Az első 1-2 évben még nagy lelkesedéssel csinálták, aztán a 3. 4. évben már kezdett alábbhagyni.

Az 5. évben már a kapcsolatuk is megromlott, majdnem válás lett a vége.

Aztán végül eladták az egészet, és vettek egy családi házat kerttel.

Már néhány haszon állat és egy kisebb önellátó konyhakert mellett sem lesz időd semmire.

Nyaralás kilőve, hétvégi programok kilőve, gyerekek mellett NULLA szabadidőd lesz.

Egy tanyán nincs ünnepnap, nincs hétvégi pihi, nincs reggeli lustálkodás. Nem kell nagy állattenyészetet tartani, elég 2 disznó, néhány tyúk, néhány kacsa vagy nyúl és egy kis konyhakert. Már ez is elveszi MINDEN szabadidődet.


Aki nem ebbe születik bele, nem ebben szocializálódik, az általában nagyon hamar feladja.

De kívánom én is, hogy megvalósítsd és te legyél az egyik ritka kivétel.

2020. júl. 17. 13:44
 9/13 anonim válasza:

Ahogy eddig mindenki, úgy én is csatlakozom: a mai világ annyira megváltozott, annyira sok kényelem és könnyű megoldás létezik mindenre, hogy a tanyasi életmód egyszerűen nem való már annak, aki nem ebben nőtt fel. De még ők is sokan ki akarnak belőle szakadni.


Én azt javaslom neked, ha még nem tetted, hogy mielőtt belevágsz (és beleteszel pénzt is), próbáld meg kipróbálni ezt az életet. Ha való neked, és akkor is úgy gondolod, hogy te ezt akarod csinálni, amikor egy órája lapátolod a kakit és még van 15 másik kellemetlen feladatod arra a napra, akkor te egy kivétel vagy a sok közül, és tényleg neked való. Ha nem, akkor örülni fogsz, hogy hamar rájöttél.

2020. júl. 17. 15:51
 10/13 anonim válasza:

Sokan tényleg csak abból indulnak ki, amit innen-onnan olvasnak, hogy mennyire jó szabadnak lenni, nem függsz senkitől, meg ugye ott van az a felettébb divatos ideológia, hogy neked aztán senki ne mondja meg, hogy miért, és mennyit fizess, és "az állam", meg "a társadalom" ne szóljon bele az életedbe.

Ez elsőre még rendben is lenne.

Arra nem gondolnak sokan, hogy előnyei is vannak a "társadalomnak". A leggyakoribb érv a civlizáció ellen, hogy "kötelező dolgozni". Nos... igazán csak tanyán közelező dolgozni. A munkahelyemen ha úgy van, felmondhatok. Ha úgy van, kérhetek szabadságot, vagy akár fizetés nélkülit, ha másképp nem megoldható. Ha nem tetszik a munkám, kereshetek mást. (Persze, attól is függ, hogy ki hogyan alapozta meg az életét, nyilván egy tanult, előrelátó ember jobb esélyekkel indul, mint az, akit csak az vezérelt, hogy minél kevesebb tudás ragadjon rá.) De egy tanyán nem mondhatom a teheneknek, disznóknak, tyúkoknak, hogy "bocsi, most két napig nem foglalkozok veletek". Nem vehetek ki két hét szabadságot, hogy elmenjek a Balatonra / tengerpartra / akárhová. Esetleg ha találok valakit, akire addig rábízhatom a tanyát.

A szórakozási formák nagy részéről meg le kell mondani. Hagyjuk már azt, hogy valami ördögtől való lenne, ha valaki szereti kihasználni az utóbbi 200 év vívmányait, akár csak szórakozás terén! Teljesen normális, ha az ember szeretne néha elmenni moziba, diszkóba, vagy csak "lógni" a haverokkal. Teljesen helyénvaló, ha szeretne filmet nézni, internetezni, játszani, stb.

Az a probléma, hogy az ember hajlamos a negatívumokról megfeledkezni, és csak a pozitívumokat meglátni. Ha visszamennénk 200 évet az időben, nem sok ember mondaná azt, hogy "igen, én inkább egész nap a ház körül, meg a szántón gürcölök, és 5 órán át készítek egy ebédet, mint hogy napi 8 órát dolgozni kelljen mennem, és cserébe bármit megvehessek a boltban, és legyenek fejlett technikai eszközeim". Van olyan ismerősöm, aki teljes áhítattal képes beszélni róla, hogy a középkorban mennyire jó volt a parasztoknak. Egész életükben teljes harmóniában élhettek a természettel, nem érték őket civilizációs károk... valóban, csak azt felejtette el, hogy a paraszt nem volt a maga ura, neki is kellett adózni, a földesurát ellátni, és ha beteg lett, legfeljebb a piócás emberre, vagy a helyi kuruzslóra számíthatott.

Az a baj, hogy sokan szeretnek végletekben gondolkodni. Én falusi ember vagyok. Van diplomám, informatikai területen dolgozok, de eszembe nem jutna egy zsúfolt városba beköltöznöm. Mert szeretem a természet közelségét, szeretek a kertben tevékenykedni, a nyüzsgéstől távol lenni. A két dolog bőven megfér egymás mellett. Nem kell sem a világtól elvágni magam, de a "betonrengeteg" sem kell, hogy magába szippantson. Van egy kényelmesen kompromisszumos arany középút. Van egy kertünk, amiben kényelmesen megterem jópár dolog, ha hirtelen nem lenne munkám, éhen akkor sem halnék, de a modern technikáról, és a társadalom pozitív hatásairól sem kell lemondanom. Az egyensúlyt kell megtartani, az az én véleményem.

De természetesen, ez az én életem, én így látom. Nem kell, hogy más is hasonló véleményen legyen. Csak alaposan gondold át, hogy minek milyen előnyei és hátrányai vannak, és dönts az alapján, hogy te tényleg azt szeretnéd-e!

2020. júl. 17. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!