Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akinek...

Van itt olyan ember, akinek inkább fontosabb, hogy a partnere (akár egyszerű levelezés, akár kapcsolat céljából történő ismerkedés során) mennyire figyel oda a fogalmazására, helyesírásra?

Figyelt kérdés

Nekem ez kb. mindennél fontosabb. Nem arra vagyok ráfeszülve, hogy "hú, de szépen kirakta a vesszőket".


Nyilván inkább a kommunikáció minősége a mérvadó, nem ellenőrzöm helyesírási szótárral a szöveget. De a műveltség és kultúra többet számít a méreteknél.


Természetesen, ha kapcsolat a cél, akkor nem hátrány, ha van egy külső vonzalom is.



A kérdés maga az lett volna, hogy vannak még ilyen/hasonló emberek rajtam kívül is?

Hol, hogyan ismerkedhetnék hasonló érdeklődésű emberekkel?


2020. szept. 19. 16:56
 1/6 anonim válasza:

Rossz helyesírás?

Én pl. onnantól nem tudom komolyan venni az illetőt

2020. szept. 19. 17:31
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megkönnyebbülve olvasom.

2020. szept. 19. 17:47
 3/6 anonim válasza:
Nekem ez nagyon nagyon fontos... Ha rossz a helyesírása, nem tudom komolyan venni az illetőt, és ilyenkor hamar meg szoktam szakítani az ismerkedést. Nyilván ha néha 1-1 szót elír, az teljesen belefér, de amikor valaki semmilyen írásjelet vagy ékezetet nem ír, az már nagyon zavaró tud lenni. Erre jön még rá az, amikor rendszeresen olyanokat ír, hogy komoj, muszaly, semi, rosz, mere vagyol mostan, na hát erre már nem is válaszolok :D
2020. szept. 19. 19:44
 4/6 anonim válasza:
hány éves vagy? fiú vagy vagy lány?
2020. szept. 19. 19:46
 5/6 anonim válasza:

Nekem is egy fontos tényező, hogy helyesen írjon, illetve fogalmazzon az adott illető. Én sem írok mindig helyesen, viszont próbálok tudatosan figyelni a helyesírásra és az értelmes fogalmazásra.

Nálam elég kiábrándító tud lenni, ha valaki ténylegesen rosszul/csúnyán fogalmaz és nem is tud helyesen írni. Az írásjelek teljes hiányától és a rövidítésektől pedig egy szint felett elegem van (például: 'h' a hogy helyett, 'vmi' a valami helyett és társai).

Ne aggódj, nem vagy egyedül.

2020. okt. 8. 09:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó volt olvasni, hogy vagyunk páran. 🙂
2020. okt. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!