Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mikor lehetek már végre boldog?

Mikor lehetek már végre boldog?

Figyelt kérdés

Viszonzatlan szerelemből volt néhány főleg iskolás koromban ami nem volt olyan jó a számomra.

Régebben néhányszor kihasználással végződött. Amikor már elvégeztem az iskolát akkor meg már nem a szerelmi életemmel volt gond hanem az egészségemmel.

Egy vizsgálat során kiderült, hogy rosszindulatu daganatom van áttétekkel.

Szerencsére még olyan stádiumba voltam ami még gyógyítható.

Volt több mütétem és kemoterápiám is.

A betegség felnyitotta a szemem arra, hogy ne foglalkozzak más véleményével.

Azóta már nem is vagyok olyannyira kitartó és így nem is megyek el addig, hogy szenvedjek a viszonzatlan szerelemtől és kihasználjanak.

Az élet már jó néhányszor próbára tett engem és mégsem találom teljesen a boldogságot.

Nem hiszem el a mai világba, hogy nincsen olyan ember aki boldog szeretni, idővel családot alapítani és boldogan élni a családi kis fészekben?!

Miért nem lehet a mai világban rendes párt találni aki komoly, hosszútávú kapcsolatot keres?

24/F



2021. okt. 3. 18:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azért 24 évesen még nem vagy elkésve semmivel.
2021. okt. 3. 18:45
 2/12 anonim válasza:
Talán erősen és gyorsan, meggondolatlanul hevülő alkat vagy, eluralkodnak rajtad a pillanatnyi érzelmek, nem hagysz magadnak időt a racionális (kritikai) szemlélethez. Az ember tud szorosan kapcsolódni olyan partnerhez is, akinek ismeri a jó és rossz, vonzó és taszító tulajdonságait is, és idővel képes ezeket is megfelelően kezelni, elviselni.
2021. okt. 3. 19:05
 3/12 anonim válasza:
Még az idén, csak ne add fel.
2021. okt. 3. 19:13
 4/12 anonim válasza:

Majd ha felnősz érzelmileg, mentálisan, és belátod, hogy a fejedben lévő, ún. szubjektív valóságért nem e környezet, a párkapcsolatod, a körülmények stb hanem egyes egyedül te vagy a felelős, majd akkor leszel boldog, kedves Kérdező.

---

"Miért nem lehet a mai világban rendes párt találni aki komoly, hosszútávú kapcsolatot keres?" Lehet! De te nem vonzod őket.

2021. okt. 3. 20:01
 5/12 anonim válasza:
#4 ebben azért van némi butaság
2021. okt. 3. 20:44
 6/12 anonim válasza:

20:01-es vagyok


Ööö, melyik részt nem érted, kedves 20:44-es?

2021. okt. 3. 20:50
 7/12 anonim válasza:
Nem az a baj, hogy nem értem, hanem egyszerűen butaság.
2021. okt. 3. 20:53
 8/12 anonim válasza:

Nyilván csak butaság lehet, ha nem érted. Hogyne. Az, hogy bizonyos kijelentéseket nem tudsz értelmezni, az fel sem merülhet.

---

Saját belátásod szerint mennyire vagy okos egy egytől ötig terjedő skálán?

2021. okt. 3. 20:55
 9/12 anonim válasza:
Erős 3-as. Itt nem azzal van gond, hogy nem értem, hanem más a véleményem. Itt ez, hogy mindenki a saját bolodogságáért stb. Na ezzel szemben sok érvem lenne. De nem itt akarom a kommentet bővíteni ami abszolút nem a kérdéshez tartozik.
2021. okt. 3. 21:28
 10/12 anonim válasza:

Jól írta a 4-es válaszoló. Azokra a dolgokra koncentrálj, amiket tudsz irányítani. A világot, a nőket nem tudod megváltoztatni.

Magadat viszont igen. Kezdetnek légy picit optimistább. Legyőztél egy szörnyű betegséget, ha ezt sikerült túlélni, akkor ehhez képest nem nagy feladat párt találni. :)

Gondolkodj el rajta, hogy mik azok a dolgok amiken még változtatnod kellene. Önbizalom? Határozottság? Esetleg testalkat? Ezeket mind lehet fejleszteni, formálni. Eleget próbálkozol, vagy egy visszautasítás után feladod? Kitartónak kell lenni, mert kicsi rá az esély, hogy az első lány akinél próbálkozol pont a nagy Ő lesz. Mikor kezdeményezel, állj lazábban a dologhoz. Nem kell mindenáron azzal a lánnyal leélned az életed. Alakul, ahogy alakul. Ha visszautasít vagy rövid "kapcsolat" után vége lesz a dolognak, lesz majd másik.

Ami pedig a legfontosabb, hogy ha igazán boldog akarsz lenni, ne feltételekhez kösd a boldogságot. Akarj többet, küzdj érte, de soha ne felejtsd el értékelni amid van. Élvezd a jelened, mert hamar elmúlik. S ne feledd: türelem, rózsát terem.

2021. okt. 3. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!