Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Hogyan ismerkedtek? Kifogytam...

Hogyan ismerkedtek? Kifogytam a barátokból..

Figyelt kérdés

Az életem egy olyan szakaszába érkeztem, amiről azt hittem hogy sosem fog megtörténni. Olyan balszerencsés vagyok az emberi kapcsolatok kialakításában mintha el lennék átkozva. Elvégeztem az egyetemet, és az ismeretségeim lassan elkoptak onnan. Jelenleg levelezőn tanulok, viszont ott (egyenlőre?) zárkózottabbnak tűnnek az emberek. Volt egy baráti csoportom, ami egy csúnya szakítás miatt felbomlott.


Sajnos az sem szól mellettem, hogy eléggé introvertált vagyok. (INTJ) Nem iszok alkoholt, ezért a közös kocsmázások kilőve (kivéve ha másokat nem zavar hogy nem iszok), illetve a hangos fesztivál/disco zenét sem szeretem.


DE


Nagyon szívesen kirándulok, próbálok ki új sportokat, és szeretem a kreatív tevékenységeket. Nem vetem meg a sorozatokat, az animéket és az online számítógépes játékokat sem. Régen pszichológus akartam lenni, szívesen meghallgatom mások történeteit, az érettségis 50 kötelezően ledolgozandó óra alatt ilyen jellegű munkát is végeztem.


Próbálok viszonylag sokrétű, barátságos lenni, de nem vagyok biztos benne hogy ezt a hatást keltem másokban. Mit gondoltok rólam a leírtak alapján, milyen benyomást kelltettem, illetve hogyan oldanátok meg az ismerkedést 0-ból kiindulva?


Köszönöm hogy végig olvastátok. 24F Bp



2021. okt. 30. 13:25
A kérdező szavazást indított:
A leírtak alapján szimpatikusnak tűnsz
A leírtak alapján semlegesnek tűnsz
A leírtak alapján nem tűnsz szimpatikusnak
35 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:

Szimpatikusnak tűnsz. Sok hozzád hasonló érdeklődési körű fiatal van szerintem Bp en de valahogy nem találnak egymásra.

Én BP en Sportolós csoportokban barátkoztam, több kevesebb sikerrel. Meg sörőzőben, bár én sem ittam nagyon.

Azóta meg én is küzdök ezzel mert külföldön élek és itt nincs elég bátorságom idegenekkel beszélgetni. (22 éves nő vagyok)

2021. okt. 30. 14:08
 2/16 anonim válasza:

Hát ez elég nagy szopás :D

Normálisnak tűnsz, de az hogy introvertált vagy + nincsenek barátaud a lehető legrosszabb kombó, mert így max arra tudsz hagyatkozni, hogy majd valaki elkezd barátkozni veled.

2021. okt. 30. 15:38
 3/16 anonim válasza:

Szerintem pedig egy nagyon rendes és emberileg is jó srác, a kérdező.

Biztos talál a korosztályából olyat, aki hasonló értékrendű !


Ismeretlen is sok sikert hozzá !


53 F,Bp

2021. okt. 30. 16:39
 4/16 anonim válasza:
Mi az az INTJ?
2021. okt. 30. 16:47
 5/16 anonim válasza:
Engedd el, ez valami személyiségtesztes baromság ami mostanában népszerű... annyit jelent hogy introvertált a srác kv
2021. okt. 30. 16:58
 6/16 anonim válasza:
*kb
2021. okt. 30. 17:00
 7/16 anonim válasza:
Ohh, köszi a választ :D hát, akkor a válasz, nekem ijesztő lenne ilyesmiben hívő emberrel barátkozni :D (az oké, hogy introvertált vagy), és ugye kocsmában csak alkoholt lehet inni?! :D
2021. okt. 30. 17:01
 8/16 anonim válasza:

Azt hiszem, elég sok pontban magamra ismertem a történeted alapján...


Leírom ezzel kapcsolatban a gondolataimat, ha felkeltettem az érdeklődésed, akkor írhatsz nyugodtan. Ha csak a kérdésre próbálok válaszolni, ami röviden és tömören: nagyon nehezen. És ezt nem úgy kell érteni, hogy képtelen vagyok rá, mert intro vagyok (egyébként igen, ha alapvetően azt nézzük, hogy én sem vagyok nagyon társaságkedvelő, se buli, se pia, soha), hanem mert szó szerint kikoptak az életemből az emberek az évek alatt. Értsd: lelépett mindenki, akiről azt gondoltam, hogy számít, és már a válaszokat sem akarom tudni, mert ha ők továbbléptek, én miért ne? Érettségiztem, diplomáztam, elkezdtem dolgozni szeptembertől, imádom a hivatásom és jól érzem magam a bőrömben, még ha sokszor nehéz is, mert végre vállalom önmagam. Ezek után bárki azt kérdezhetné, hogy mit is keresek itt?! Hiszen itt vagyok. Mert a lelkem mélyén én is magányos és sokszor elkeseredett vagyok, társaságra, megértésre, nevetésre vágyom, legyen az barátság, vagy akár párkapcsolat, de jelenleg párt sem keresek. Vágyom családra, gyermekre, egy igazi párra, de egyszerűen elfáradtam, túlságosan meg akartam felelni (főként magamnak, de ez sem ment, mert nem éreztem jól magam). Viszont még mindig él bennem az a vágy, hogy megtalálom azt az illetőt (bármilyen minőségben is), akivel egy húron pendülhetünk.


Egyébként Budapesten dolgozom, közel lakom Pesthez. Imádok olvasni, a természetben lenni, jókat beszélgetni, nevetni, élvezni az élet apró örömeit, mert most van most. :)


N/23

2021. okt. 30. 18:38
 9/16 anonim válasza:

Szia.


Nem a kérdező vagyok, de kíváncsi természet vagyok. Mit jelent számodra önmagad felvállalása és ebben korábban mi akadályozott (ha nem titok)? Hogyhogy nem sikerült megfelelned magadnak?

2021. okt. 30. 20:05
 10/16 A kérdező kommentje:

#1 A sportolós csoportok kipróbálása valóban jó ötlet, az egyetem alatt ha tehettem mindig felvettem valamilyen sportot. Általában sikerült is elbeszélgetnem a többiekkel, jól kijöttünk, csak nem tudtam átlendülni arra a szintre hogy a sport után is találkozzunk. Meg nem mindig sikerült megtalálni a megfelelő sportot. Komolyan, mit láttam a teniszben? 7-8 méterre állunk egymástól, így csak a sport elött és után beszéltünk, közben minimálisan.

Sok sikert a megfelelő társaság megtalálásához!


#2 Őszintén, elég sokszor az volt a stratégiám hogy egy jobb szociális képességű (~extrovertált) felkarol, ami sokszor be is vált, de néha kezdeményeztem én is ha nagyon szimpatikusnak tűnt valaki.


#3 Köszönöm szépen a jóindulatot, előbb-utóbb összejön. :D


#7 Az INTJ-ben mindegyik betű 1-1 tulajdonságot jelent. Pl. az I azt hogy introvertált, egy másik betű pedig azt, hogy döntéshozáskor inkább racionálisan gondolkozok, és nem az érzéseimre hagyatkozok. Az INTJ-t sok különböző tulajdonság kiírása helyett használom. Amúgy félreértetted a kocsmázós részt, de csak mert nem fogalmaztam túl pontosan. (Próbáltam elkerülni a szóismétlést.) Ha elfogadják hogy alkoholmentes italt iszok, akkor nincs problémám a kocsmázással.


#8 A kérdező vagyok, és nekem is az elsők között az jutott eszembe mint a #9-esnek. Szomorú hogy így kikopnak az emberek az életedből, a leírásod alapján teljesen normális, optimista nőnek tűnsz. :)

2021. okt. 31. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!