Kezdőoldal » Ismerkedés » Sporttárs keresés » Van itt túrázó, természetjáró?

Van itt túrázó, természetjáró?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, a segítségeteket kérném! Azt gondoltam, megpróbálom ezen az oldalon a kérdésemet, hátha szerencsével járok!

Túrázáshoz, természetjáráshoz keresnék valakit, aki szívesen kirándulna velem és segítene nekem!

18 éves fiatal vagyok, látássérült. Pontosabban teljesen vak, semmit sem látok. A mozgásommal nincsen probléma, látóba karolva, illetve ha ez szükséges, fehér bottal szoktam közlekedni. Utazni (leginkább vonattal) önállóan szoktam.

Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy egy teljesen vak srác mit élvezhet egy túrában. Valóban, a kilátás nem mesél sokat, de a hangulat, az atmoszféra, az illatok, a csendesség, ezek látás nélkül is el tudják varázsolni az embert.



2023. jún. 2. 18:03
1 2
 1/11 anonim válasza:

A LÁSS alaptívány rendszeresen szervez túrákat mindenfelé vakoknak.

Most májusban pl egy biciklitúra volt Szentedre és Esztergom között oda-vissza, július 28-ai hétvégén meg kenutúrát szerveznek. A sima gyalogos kirándulások is elég gyakoriak.

2023. jún. 2. 18:19
 2/11 anonim válasza:
Esetleg javaslom a kérdésed az itteni ismerkedés/sporttárs kategóriába is kitenni v. ingyenesen regisztrálni a túratárs.com oldalra és ott a fórumba is kiírni a fent megfogalmazottakat, v. esetleg speciálisabb FB csoportba.
2023. jún. 2. 18:23
 3/11 anonim válasza:

"Pontosabban teljesen vak, semmit sem látok."


akkor hogy írtad ki a kérdést? vagy diktáltad valakinek?

2023. jún. 2. 18:45
 4/11 anonim válasza:

#3

Manapság már nem okoz problémát vakon számítógépet, mobiltelefont használni. Mindre van felolvasó program.

2023. jún. 2. 18:54
 5/11 anonim válasza:

1es vagyok

Úgy bírom ezeket a világtalanokat akik azt hiszik, hogy 2023-ban egy vak összes lehetősége annyi, hogy ül és várja az estét:D

Én sem látok, azért is ismerem az 1esben leírt programokat. E-mailen szokták küldnei. Tudod, azt is tudjuk kezelni. A telefonunkról, vagy a laptopunkról.

2023. jún. 2. 21:35
 6/11 anonim válasza:

#5

Nem kötelesek az emberek ismerni a lehetőségeinket. Ha valakinek nincs konkrét kapcsolata látássérülttel, miért kellene tudnia a velünk kapcsolatos dolgokat?

Örülj, hogy érdeklődnek akik nem tudják az ilyesmit. És kicsit vissza is vehetnél az orcádból, hogy ne vedd el a kedvüket még az érdeklődéstől is.

2023. jún. 2. 22:08
 7/11 anonim válasza:

Jólvan, de minden egyes vakos kérdés alatt ez megy. "Akkor hogy írtad ezt ki?". Meg "Itt ne kérdezz vakokat, ilyennel nem viccelődünk" esetleg "kamuuuuu".

Örülhetsz, hogy nem törölték még a kérdésedet, mondván hogy kitaláció. Nekem már volt ilyen, pedig csak azt mertem állítani, hogy nem látok és így kértem egy hobbihoz segítséget..

2023. jún. 2. 22:24
 8/11 anonim válasza:

Nem nagy idő leírni ezt az egy mondatot, hogy vannak képernyőolvasók. Gondolom akkor a való életben sem lehet túl nagy türelmed az érdeklődő emberekkel szemben. És tudod, hogy mi a probléma?

Hogy általában azt hiszik az emberek, hogy a vakok egy nagy massza, hogy mind ugyanolyan, egységesen könyvelik el őket, minket.

Tudom, xar ügy, hogy mi vagyunk xarban, és még nekünk kell megértőnek, türelmesnek lennünk sokszor, de hát ez van sajna. Ezt meg kell tanulni kezelni.

2023. jún. 2. 22:55
 9/11 anonim válasza:

8, bizonyos szempontból igazad van.

Másrészről meg a kérdésre egyáltalán nem vonatkozik, hogy hogy írta ki a kérdező a kérdést, ennek firtatása offolás az oldal szemlélete szerint. Gyakran el is spameli ennek a vitatása a kérdést és nem kap a kérdező választ rá.

2023. jún. 2. 22:58
 10/11 anonim válasza:

Igen, ez igaz. De hol találjon az érdeklődő vakot az oldalon, ha nem pont a vak saját kérdésénél? :) Arra nem alapozhat, hogy majd oda téved egy az ő érdeklődő kérdéséhez, meg hogy talán beállítottuk kulcsszavaknak a vaksággal kapcsolatos kifejezéseket.

Na, jól szétoffoltuk mi is szegénynek a kérdését :D

2023. jún. 2. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!