Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Van itt olyan lány akinek...

Van itt olyan lány akinek lenne kedve közösen románul tanulni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 19:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tetszik a kiejtése stb.
2021. márc. 25. 21:27
 12/17 anonim válasza:
Hát én erdélyi vagyok, úgyhogy muszáj volt megtanulnom románul (mindigis utáltam a nyelvet) de igy utólag nem bánom, mert nagyon segít a spanyol talulásában, vagyis úgymond románul tanulom a spanyolt, mert könnyebb lefordítani egy spanyol mondatot szórol szóra románra, mint magyarra (ugyanúgy vannak felépítve és a szavak is nagyon hasonlitanak)
2021. márc. 27. 17:54
 13/17 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne inkább valami normálisabb nyelvet tanulni !
2021. márc. 28. 14:17
 14/17 anonim válasza:

#12 a magad nevében beszélj!

Röviden: Román egyetemre járok. Kb senki senki sem tekint kevesbbnek, sőt az osztálytársaim még segítenek is. Egyik legjobb barátom egy olténiai román, akivel nagyon jól kijövünk. Tavaly választásokkor volt, hogy az egyik osztálytárszam osztálychatben elég radikálisan nyilvánult meg a magyarok ellen. Erre az osztályból egy csomóan elkezdték szídni őt - és egyi se volt magyar.


Kérdező:

Szerintem ne hallgass másokra. Ha tetszik a román, nyugodtan tanuld meg. Nekem inkább az olasz tetszik, de mivel itt élek, ezért muszáj megtanulnom. Viszont a román sokat tud segíteni más latin eredetű nyelvek megtanulásában is, ahogy a 13-as is említette - és meg az angollal is van egy csomó közös szavuk. Én még 12 év iskola meg 3 év egyetem után sem tudtam megtanulni rendesen románul (ez monduk főleg annak köszönhető hogy az iskolában ugyan azt tanítják mint az románt anyanyelvi szinten beszélő diákoknak, így vagy magolsz,vagy megbuksz). Viszont az idén egy csomó pozitív visszajelzés érkezett, a szüleim is azt mondták, hogy jól beszélek - nekik nem akartam hinni, mert mi van, ha csak bátorítanak. Viszont az egyik tanár is megdicsért, hogy helyesebben írok, mint a többi magyar csoporttársam. Persze még van hova fejlődnöm, mert főleg az online oktatás miatt, alig érintkezek a román nyelvvel a környezetemben. És sokszor van, hogy nem találom a megfelelő szavakat - a ragozásról nem is beszélve, de többnyire megértetem magam, ha oda kerülök.


De mondom ez főleg azért van, mert az iskolában csak valami nagyon alapot szedtem magamra, és még annak is nagy része hibás volt - mint utólag kiderült.


Ha mégis román tanulásra adnád a fejed sok sikert hozzá! Lehet nem fogod tudni annyira jól kihasználni, mint az angolt, olaszt, spanyolt, franciát (hacsak nem ezek után akarod megtanuli), viszont ezzel is csak több leszel. (Állítólag attól függően, hogy milyen nyelven beszélsz, más a személyiséged, bár ezt én nem vettem észre magamon) :))

2021. márc. 31. 22:11
 15/17 anonim válasza:
én szeretnék :)
2021. máj. 7. 11:52
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Én is szeretnék. Írtam. :)

2021. júl. 8. 19:10
 17/17 anonim válasza:
nekem is van :)
2021. júl. 9. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!