Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Zaklat egy pasi egy társkereső...

Zaklat egy pasi egy társkeresőről? Mit lehet tenni? A

Figyelt kérdés
Egy pasi, akivel életemben nem találkoztam még, először a facebookon talált meg, hogy látott egy társkeresőn. Ez azért para, mert semmilyen adatom nem volt nyilvános, még a nevem és a telszámom sem, sehol. Miután azonban facebookon nem írtam neki vissza, ő valahogy mégis megszerezte az adataimat ( fb n se nyilvános egyik sem!), az egyik levelében pedig azt állította, IT-s, és magát másnak adta ki. Miután semmire se reagáltam neki, illetve megmondtam, hogy hagyjon békén, elkezdett mocskolódó üzeneteket majd fenyegetéseket küldözgetni, hogy ő mindent tud rólam, és rengeteg rossz pletykát el fog hinteni az ismerőseim között. Ki lehet ez az ember, és honnan szerezhette meg egy idegen az adataim? Ilyet megtehet bárki azért, mert nem írok neki vissza? Lehet hogy egy régi ismerős álprofilokból ? Vagy tényleg lenyomozhatott egy idegen? Soha többet nem társkeresőzöm, úgy érzem... Tényleg tele van patológiás esetekkel.

2021. márc. 22. 00:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az A betű a végén semmis, csak elgépelés.
2021. márc. 22. 00:22
 2/16 anonim válasza:
Tiltod
2021. márc. 22. 00:25
 3/16 anonim válasza:
Zsarol valamivel, vagy csupán üres fenyegetéseket küldd? Utóbbi esetében tiltsd le és jelentsd a Facebooknak, előbbi esetében pedig tedd ugyanezt, csupán azzal a különbséggel, hogy jelentsd fel őt még a rendőrségen, mert az már büntetőjog kategória.
2021. márc. 22. 00:26
 4/16 anonim válasza:
üdv a facebook, instagram, stb világában. amit csinál, az zaklatás, fel lehet jelenteni. tényleg tele van az online társkereső betegekkel, mindkét oldalon.
2021. márc. 22. 00:28
 5/16 anonim válasza:
Oké, amíg nem megy túl személyesbe a dolog, tiltsd le a picsába bárhogy is keres meg, soha ne válaszolj, amint személyesbe megy a dolog, bármilyen módon élőben felkeres, kontaktba lép, fenyeget, rendőrség mindenképp.
2021. márc. 22. 00:38
 6/16 A kérdező kommentje:
4#,egyenlőre csak üres fenyegetőzés, szerintem csak dobálózik a szavakkal, hátha megijedek tőle, legalábbis erre tudok tippelni. Blokkoltam mindenhol, ahol megtalált, remélem, ennyi elég ahhoz, hogy békén hagyjon.
2021. márc. 22. 00:39
 7/16 anonim válasza:
Rendőrség ezért is létezik. Nem csak a fánkzabálás miatt
2021. márc. 22. 12:06
 8/16 anonim válasza:

Elképzelhető az, hogy ha van társkeresőn kint képed, és ugyanaz a kép van facebookon is, az alapján megtalált. Kipróbálhatod, hogy ha a google képkeresőjébe felrakod a képed, kiírja, hol máshol található még meg a neten az a kép. csak erre tudok gondolni. vagy tényleg egy ismerősöd, aki eleve ismer.

vagy a társkereső oldal egyik adminja, aki többet tud rólad, mint amit a társkereső kijelez, amit regisztrációnál meg kell adni.

esetleg egy másik oldalon is használod azt a képet, amit társkeresőnél, és azon az oldaln több infó van róladd

ezekre tudok gondolni, de nem vagyok IT-s, lehet más is.

2021. márc. 22. 12:09
 9/16 anonim válasza:

Ha például egy kisvárosban élsz akkor keresztnév, város és kép alapján 2 perc alatt meg lehet találni valakit facen nem kell ehhez hackernek lenni.

Én is írtam már így lányra teljesen jó szándékkal bár belátom hogy para de nem volt kedvem regisztrálni a társkeresőre és egyszerűbb volt facen írni :D persze miután nem válaszolt nem zaklattam vagy ilyesmi amit veled csinálnak az zaklatás kategória.

2021. márc. 22. 18:44
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, én a legutolsó tippet tartom valószínűnek, sajnos valóban volt fenn egy facebookos képem a társkeresőn is, de már le is szedtem. Most azóta csend van, remélem így is marad.
2021. márc. 22. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!