Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Az előre elrendezett házasság...

Az előre elrendezett házasság mégis hogy lehet működőképes?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz a kategória, de nem tudtam hova írjam. Nemrég láttam egy doku filmet Jemenről, amiben azt mondták, hogy a legtöbb muszlim országban előre elrendezett házasság van, a fiatalok nem maguknak választanak párt, hanem a szülők a gyerekeiknek.(Jemenben elkülönülnek a nemek, nincsennek is olyan helyek, ahol tudnának szerintem). De mégis hogy tud ez működni?

Mi van ha a két ember nem illik össze? Nem szimpatikusak egymásnak?

Mi van, ha egy nő özvegy lesz, Ő hogy talál magának másik párt?

Illetve mi a helyzet az állami gondozott gyerekekkel(ilyen mindenütt van), nekik az állam keres párt?

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik ilyen országból származnak, vagy ismerik a kultúrát, mert nekem életképtelennek tűnik ez a dolog. Előre is köszi a válaszokat.



#társkeresés #idegen kultúrák
2021. jún. 27. 16:22
 1/8 anonim válasza:
Te tényleg olyan naív vagy hogy szerinted a párkapcsolatok működőképessége azon múlik ki mennyire illik össze? Ki kibe szerelmes? LOL
2021. jún. 27. 16:34
 2/8 anonim válasza:

"Mi van ha a két ember nem illik össze? Nem szimpatikusak egymásnak?"

Ez ott nem kérdés, eszükbe sem jut ilyen, az a természetes, hogy a szülök választják ki a párját a gyereknek.


"Mi van, ha egy nő özvegy lesz, Ő hogy talál magának másik párt?"

Leginkább sehogy, az özvegy marad özvegy, amíg csak él, néhol van olyan szokás, hogy a férj testvére vagy közeli rokona veszi el, hogy a "családban maradjanak" a gyerekek.


"Illetve mi a helyzet az állami gondozott gyerekekkel(ilyen mindenütt van), nekik az állam keres párt?"

Nincsenek állami gondozottak, esetleg menhelyek, de akik ott nönek fel, azoknak értelmeszerüen nem keres senkit párt, maradnak egyedül.

2021. jún. 27. 16:36
 3/8 anonim válasza:
Ott nem számít hogy nem illenek össze vagy nem szimpik egymásnak ott ez egy hagyomány hogy a szülők választanak.
2021. jún. 27. 16:52
 4/8 anonim válasza:
Ahol elrendezett házasság van nem számít, hogy működjön. Ha nem válhatsz el máris nem számít, hogy mondjuk utálod a másikat
2021. jún. 27. 16:53
 5/8 anonim válasza:
Az özvegy nem találhat magának párt el tovább özvegyen
2021. jún. 27. 16:54
 6/8 anonim válasza:

Az indiai kultúrában párhoroszkóp nélkül nincs is házasság.

Mély spirituális életet élnek, befelé figyelnek. Teljesen máshogy állnak mindenhez, mint a nyugatiak.

2021. jún. 27. 17:34
 7/8 anonim válasza:

A nyugati nők ahhoz mennek feleségül, akibe beleszeretnek, az indiaiak pedig azt szeretik, akihez hozzámentek.


Ezt egy Hajós a dobozban részben hallottam, engem nagyon megfogott.

[link]


Teljesen más kultúra van keleten, máshogy gondolkodnak, mások az értékrendek. Ami számodra felfoghatatlan lehet, náluk lehet, hogy az teljesen megszokott.


Joggal kérdezhetné meg egy harmadik világbeli, hogy tudsz x órát a számítógép meg a tévé előtt ülni. Vagy hogy birsz 8 órán keresztül egy irodában dolgozni, vagy a sor mellett?

2021. jún. 27. 17:37
 8/8 anonim válasza:

Es szerinted minden egyes csaladban igy megy a mai napig?:D hat nem.

Az intezetisek meg ismerkedhetnek egymassal is, nem?

2021. jún. 27. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!