Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Van kedve valakinek arról...

Van kedve valakinek arról beszélgetni, milyen a helyes élet?

Figyelt kérdés

Hogy milyen elvek szerint érdemes élnünk az életünket, mi a jó, mi a rossz, mi a cél. Boldogságra törekedjünk inkább vagy helyes életre. Mi az erény, és te hogyan viszed át ezt a gyakorlatba?


23 éves fiú vagyok, megveszekedett moralista és bölcsész. Bárkivel szívesen beszélgetek. Társkeresős kategóriába tettem, mert lányok vélekedése érdekel inkább, de fiúk is írhatnak, ha jó gondolataik vannak.


2021. aug. 6. 21:51
 1/7 anonim válasza:
Nem létezik jó vagy rossz, így nem meghatározható, hogy milyen értékek szerint kellene élni. Személy szerint én a boldogságra és a kiegyensúlyozottságra törekszem, nekem bevált.
2021. aug. 6. 22:19
 2/7 anonim válasza:

Utálom, anyám is folyton meg akarja mondani nekem, hogy mi helyes és mi nem, közben meg érzelmileg zsarol, kiabál velem, és kidobással fenyeget nap mint nap, de hetente legalább egyszer...😴

De szerencsére 3 hét múlva megyek kollégiumba. Szeged, jövök!^^

2021. aug. 6. 22:54
 3/7 anonim válasza:

Szerintem pont amiatt ilyen katyvasz az egész világ, mivel amit az első mondott, hogy pontosan nincs meg mi is ez a fogalom. Ugyanis relatív ez (is, mint szinte már minden). Viszont tényleg érdekes, hogy amint valakitől megkapod, hogy számára mi a jó, mi a rossz úgy elég erősen megismered őt is. Viszont számomra már ez a két fogalom is egy nagyon képlékeny anyag lett, ha minden nap leírnám mit gondolok ennek-annak szerintem mindig változna. (Valamelyest ilyen az erény is) :D

Továbbá szerintem a boldogság és a helyes élet nem zárja ki egymást. :)


Viszont nagyon kíváncsi lennék a te válaszodra is. :D

(Ui.: Bocsi, hogy nem fogalmaztam meg egyértelműen mit gondolok, de talán ez is jelentéssel bírhat.:))


18/l

2021. aug. 6. 22:59
 4/7 anonim válasza:

2# kitartást, és sok sikert Szegedhez! :)


(Nagyon sok szülőnek fegyvere az érzelmi zsarolás, sajnos.)

2021. aug. 6. 23:01
 5/7 anonim válasza:
Pénz,pénz,pénz.
2021. aug. 7. 00:53
 6/7 anonim válasza:

Neem, utsó. Te szerintem a három P-re gondoltál, ami nem a helyes élet, hanem maga az élet értelme.

"Pénz

Pia

Pina"

Amen

2021. aug. 7. 01:36
 7/7 anonim válasza:

Inni nem iszok alkoholt

Néha ku*vazok

És nekem mi számít a pénz pénz és a nyugalom

2021. aug. 7. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!