Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mai internetes társkeresés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mai internetes társkeresés előnyök vs hátrányok?

Figyelt kérdés

Közel 2 éve, hogy nem vagyok fent egyik társkereső oldalon sem.

Érdekelnének pozitív és negatív tapasztalatok, fiúktól-lányoktól egyaránt.

Megéri-e ma felmenni?

Ha igen, hova?

Frusztráció kiélés megengedett a kommentben.

Kimondottan a Tinder érdekel, mivel a legtöbbek által használt és én is azt használtam legtöbbet, de másik oldalak tapasztalata is érdekel.

Akár no name is lehet.

Köszönöm!



2021. szept. 16. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán jött be a Tinder, mert a legtöbb ember nem ír magáról semmit, csak képek vannak fent, az alapján meg nekem nehéz dönteni. Viszont könnyű belefutni fura alakokba, amit nehezen viselek.

Lehet, hogy nem is nekem való ez az online táskeresés dolog. 😅


30/N

2021. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tinder és társait hanyagold. Nagyon kevés rá az esély, hogy tényleg egy értékes kapcsolatot találj ott.


Igazából én sem tudom, hogy hol lehetne ismerkedni az interneten, mert az, hogy csak húzod jobbra az embereket, de téged szinte senki sem húz jobbra, abból nem sok minden szokott kisülni.


Szerintem amúgy még mindig a GYK lenne a legjobb hely erre, messze nem tökéletes, de nagyobb az esélye, hogy egy olyan embert fogsz ki, akivel tényleg lehet beszélgetni, ismerkedni is, és nem lógnak az illetőn 50-en egyszerre.

2021. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokáig OkCupid-ot használtam.

Előnyök akkoriban:

- Match rendszer a kitöltött kérdezz-felelek stílusú kérdésekre, alap adatokra stb... épülve

- Külföldiekkel könnyű volt ismerkedni, sőt magyar alig volt

- Többnyire igényes emberek voltak (látszólag)

- Regényt írhattál magadról a bio-ban is...


Hátrányok:

- ...Regényeket írtak magukról az emberek, elsőre jó magam is (rengeteg időt is el tudsz rajta cseszni- nem éri meg)

- Átvette a Tinder jobbra/balra dobálózását

- Ha többen írtak rád bemutatkozást, nem láttad addig, ameddig az első személyt vissza nem kedvelted/„dobtad ki”



Tinder

Előnyök:

- Népszerű

- Minden kategóriájú ember megtalálható stílustól kezdve az igényeikig

- Látod, hogy ki van a körzetedben

- Nem vagy rákényszerítve, hogy tölts ki/írj ki minden szhart magadról


Hátrányok:

- Sok ismerős

- Több a türelmetlen ember

- Nehéz menedzselni, ha sok emberrel matchelsz

- Szhar a chatje

- Nem mindig értesít az app az üzikről, matchről stb...

- Jobban rombolja az önbizalmat



Én megmondom az őszintét, amikor kiírnak magukról az emberek bemutatkozó szöveget, vagy egy kész önéletrajzot, nálam elvész a felfedezési vágy. Már egy beszélgetést is nehezebb elindítatni így. Pl. az még oké, hogy szeret ilyen-olyan műfajú sorozatokat nézni, de amikor már mellé írja azt is h ki a kedvenc karaktere, és hogy miért az, az már számomra inkább negatívum (tehát, ha mindent kifejtett az adott témában kapcsolatban). Ez a jelenség miatt sokszor akadt meg már beszélgetés, mert már egyszerűen nem volt mire rákérdezni.



Összegezve: a Tinderről több sikerem lett, és OkCupidnál is pont azokkal találtam meg a közös hangot, akik semmit nem írtak bio szinten magukról.

Páromat is Tinderről ismertem meg, és csak a magasságát írta ki 👌 (mondjuk ez egy lényeges szempont, miután egyszer egy nálam jóval alacsonyabb csávó jelent meg a randin, kb. mint Mario 😅)



A Badoo-t nem használtam, csak bnőim/haverjaim, és mind azt mondták, hogy a legalja. Elvileg nagyon „egyszerűek” ott az emberek szépen megfogalmazva.



24/N

2021. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(átlagos) férfiként csak hátrányai vannak
2021. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nemű vagy és korábban milyen tapasztalatod volt. Férfiként egészen más, mint nőként.


Férfiként Elittárssal és Tinderrel próbálkoztam, de gondolkodom rajta, hogy végleg felhagyjak az online társkereséssel, mert (nekem) semmi értelme nincs.


Elittárson nem lehet keresni, ami szerintem előny és hátrány is. Csak fizetve lehet értelmesen használni, aminek legalább annyi előnye van, hogy egy kicsit megszűri az embereket. Egyébként a felkínált profilok legalább harmada alapvetően szimpatikus lett volna és szívesen ismerkedtem volna velük. Fél év alatt kb 5-en válaszoltak, de egyikből sem alakult kis igazán még beszélgetés se, több meg pláne.


Tinderen nagyon sokan vannak, de sokkal jobban kell szelektálni, a profilok 90%-a nem az én stílusom. Az eredmény itt is hasonló, 3-4 üzenetnél több senkivel nem jött össze és egy héten 2 match már átlag feletti. Itt még jobban érződik az, hogy az emberek 1-2 kép alapján döntenek (én is), sokkal felületesebb.


Ezen az oldalon legalább vannak, akik válaszolnak. Közelebb kerültem itt ahhoz, hogy párt találjak, mint társkeresőkön. :)

2021. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt tudom mondani, hogy a GYK még mindig elég jó arra, ha kapcsolatot szeretnél keresni, mert itt legalább visszaírnak az emberek, és nem a külsőségek alapján dől el minden.
2021. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én szememben


Előny

- olyan oldalakon, mint pl. a Tinder, ahol már lehet előszűrni, nem kell olyannal mindenképpen beszélned, levelezned, aki a profil alapján nagyon nem tetszik és / vagy szimpatikus

- nagy a felhozatal (élőben nem is biztos, találkozol minden olyannal, aki szingli és a környékeden van, vagy ha igen, nem is biztos, hogy olyan közegben, ahol felmerül a kérdés)

- akkor is tud ismerkedni az ember, ha nem extrovertált, nincs nagy baráti köre, nem olyan programjai vannak, ahol könnyen tud ismerkedni, fura a munkaideje, sok a dolga stb.

- jobb oldalakon le tudod tiltani azokat, akik nagyon bunkók / fenyegetőznek... élőben megvan rá az esély, hogy utána az illető követ, kukkol, zaklat


Hátrány

- előbb és nagyobb mennyiségben találkozol az általad preferált nem mocskával, mint élőben (nyilván ez akkor igaz, ha jobb közegben mozog az ember... én pl. szerencsére tanult, kulturált, irodai közegben dolgozom, itt akikkel napi szinten érintkezem, azok mind értelmes, kedves, normális emberek, szabadidőmben szintén olyan programokon veszek részt, ahol hasonló a közeg... a nagyon suttyókkal max. a tömegközlekedés meg a vásárlás erejéig)

- rengeteg a kamus, és nehezebb is kiszűrni, mint élőben ismerkedésnél (írás előtt ezerszer végiggondolhatja, mint válaszoljon, nem látszik a testbeszéde stb.)

- nem annyira személyes fílingű az ismerkedés, főleg egy idő után eléggé rutinná tud válni

- húspiac, a külső alapján értékel mindenki (kiv. azokat a pasikat, akik bármilyen nőnemű lyukat megdugnának)

dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!