Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Hogyan kell élőben nőkkel...

Hogyan kell élőben nőkkel ismerkedni?

Figyelt kérdés
Szeretnék nőkkel élőben ismerkedni, de nem akarok zavaró lenni, ha esetleg fontos dolguk van. Mire kell figyelnem, milyen környezetben kellene elkezdenem és hogyan?

2023. márc. 5. 18:43
1 2
 1/19 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2023. márc. 5. 18:46
 2/19 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok
2023. márc. 5. 18:48
 3/19 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=We6rtCjjqQY



igy kell sétálni, ez az első

2023. márc. 5. 18:54
 4/19 anonim válasza:

Ha mindenáron biztonságos(abb) és tartós(abb) ismeretségekre tennél szert, akkor érdemes ellátogatni valamilyen egyházi közösségi rendezvényre.


Lehetőleg ott, ahol magvas gondolatokat, eszméket cserélnek. Leginkább hétköznapi élethelyzetekre való rávilágítás, alapvető emberi értékek mentén - ezek is "kulcsok" lehetnek az érdeklődés felkeltéséhez.


Én az evangélikus (több helyszínen is) és református egyházban találtam ilyen lehetőségekre főleg.


Római katolikus egyházban is vannak olyan csoportok, ahol a fiatalokat várják elsősorban - ráadásul nagyon is lelkesen. Akár még közös gitározás vagy egyéb hangszeren való játszás, gyakorlás is lehet a kezdő lépés.


Közös (több napos) kirándulások elő szoktak fordulni "zarándokút" címszóval. Vannak ilyen bentalvós lehetőségek vendégházakban lelkigyakorlatok idején. Több ágy egy vendégszobában, stb.


Persze itt is nyilván mérvadó lehet inkább a türelem. Eleinte közvetlenül nem fogsz mindent mindenkiről megtudni, de ezt ne is várd.


Még a munkahelyeken érlelődő kapcsolatokhoz is idő kell, hogy kibontakozhassanak.


Én bulizós helyeket nem nagyon ismerek, összesen egy olyan helyre járok, ahol vidámabb hangulat van (játékestek rendezése.) Egyelőre ide a betöltött 40.-dik életév a korhatár.


Könyvtárban is akár ismerkedhetsz, de nyilván kicsit kevesebb az esély. Ha esetleg olvasószolgálati munkatárs a kiszemelt hölgy, akkor igénybe veheted az idejét valami "különmunkával".


Részt vehetsz politikai pártok különböző gyűlésein - akár még ötleteket is eljuttathatsz az országgyűlésbe, hogyan javuljon az országos helyzet minden szempontból. A témákat Te választod meg.

2023. márc. 5. 19:22
 5/19 anonim válasza:

Ahhoz a yt videóhoz érkezett első kommenten szakadok :'D


Ha buszra/villamosra vár a kiszemelt nő, akkor biztosan nincsen éppen folyamatban lévő fontos dolga - nekem legalábbis nem szokott lenni. És nem szoktam haragudni senkire, aki megszólít, sokkal tökösebb, mint rám írni a szép fb profilképemért...szóval én azt mondom, az máris egy jó pont, hogy valós térben odasétálsz hozzá. Apropót találni hozzá nem mindig könnyű (mert pl. ha vizsgaidőszakban látsz egy egyetemista nőt kiöltözve, máris indíthatsz egy olyan kérdéssel, hogy "Miből vizsgázol?", de ha hirtelen nincs még csak a környezetetekben sem semmi érdekes, akkor már nehéz) de egy béna indítás - ezek az "Ismerlek valahonnan?" és társai - még mindig jobb, mint a semmi. A lényeg, hogy szólalj meg, és kerüld a catcallingolók által használt mondatokat. A beszélgetés pedig aztán alakul, és el is fogja felejteni, ha esetleg béna voltál - mert nem is számít :)


A kérdésed alapján én most az utcán leszólításra asszociáltam, de ha valamilyen eseményen/klubtevékenység közben találkoztok, akkor pedig értelemszerűen tudsz vele beszélgetni az aktuális történésekről, az pedig sokkal egyszerűbb.

2023. márc. 5. 19:23
 6/19 anonim válasza:
Ejha, amíg írtam, 4-es válasz is érkezett :D ha vallásos vagy, akkor érdemesebb úgy ismerkedned, ja - de van egy olyan érzésem, hogy ha az lennél, már eszedbe jutott volna.
2023. márc. 5. 19:26
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Kedves 5-ös válaszoló, írhatok privátban további kérdésekért, vagy itt tegyem fel?

2023. márc. 5. 19:51
 8/19 A kérdező kommentje:

#4

>"Könyvtárban is akár ismerkedhetsz, de nyilván kicsit kevesebb az esély. Ha esetleg olvasószolgálati munkatárs a kiszemelt hölgy, akkor igénybe veheted az idejét valami "különmunkával"."

A külön munkát hogyan érted?



#5

>"Ha buszra/villamosra vár a kiszemelt nő, akkor biztosan nincsen éppen folyamatban lévő fontos dolga - nekem legalábbis nem szokott lenni."

Ha többen vannak a buszmegállóban, akkor érdemes odamenni, vagy az a nőknek is kellemetlen? (Bár lehet nekem jobban az lenne, mert sok ember előtt mekegnék.:D)



>"És nem szoktam haragudni senkire, aki megszólít, sokkal tökösebb, mint rám írni a szép fb profilképemért..."

Nem szeretek és nem tudok online kommunikálni, de gondolkoztam rajta, hogy talán ideje lesz megszoknom.



>"Apropót találni hozzá nem mindig könnyű (mert pl. ha vizsgaidőszakban látsz egy egyetemista nőt kiöltözve, máris indíthatsz egy olyan kérdéssel, hogy "Miből vizsgázol?", de ha hirtelen nincs még csak a környezetetekben sem semmi érdekes, akkor már nehéz) de egy béna indítás - ezek az "Ismerlek valahonnan?" és társai - még mindig jobb, mint a semmi."

A "szia, szimpatikus vagy számomra, és gondoltam megismerkedhetnénk" béna és haszontalan kezdés? Mindig kell valami téma?

2023. márc. 5. 20:04
 9/19 anonim válasza:

Huh, az 5-ös az én voltam :D



Szerintem a 4-es úgy értette, hogy kérd meg, segítsen megkeresni neked egy könyvet, mert nem tudod a jelzetszámát/mutassa meg neked, hol találsz xy témájú szakirodalmakat vagy folyóiratokat. De persze ha nem jársz könyvtárba, csak ezért ne menj :D (én csak látogatója vagyok, de titkon reménykedem benne, hogy egyszer diskurálhatok valakivel számomra kedves írókról - de ez azért nem fog megtörténni, mert a könyvtár egy csendes hely, nem beszélgetni járnak oda az emberek).



1. Odamehetsz több ember esetén is, mi változik akkor? :) a többi ember nem a "mekegésedet" fogja figyelni, hiszen a saját gyarlóságaikkal lesznek elfoglalva. (Én ilyen hideg időben pl. azzal, hogy biztosan megint nevetségesen piros az orrom :') )



2. Az is egy megoldás, de sokkal személyesebb - és nem az a katalógusból-választottam-jellegű - a megszólítás. Az élmény is szebb, ha jól sikerül :)



3. Témával könnyebb, és velem személyesen még csak úgy próbálkoztak, ezért írtam én is ezt. De nem hallottam róla, hogy az általad választott egyenes megszólítással baj lenne, viszont szerintem úgy - a látszat ellenére - nehezebb beszélgetni. (+ nekem olyan siettetős benyomást keltene, de ez az én mindsetem. Interneten rámírók így próbálták - nem igazán tüzeltek fel, hogy úgy mondjam. De aki fbn nézelődik, annak tényleg nincs más választása).

2023. márc. 5. 21:09
 10/19 anonim válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy bármilyen rendes vagy, olyan sajnos előfordulhat, hogy úgy hajt el egy nő, mintha valami mocsok perverz lennél (sosem láttam ilyet, de hallottam róla teljesen normális srácoktól az ismerettségi körömből. Ha láttam volna, én magam rúgom az ilyet s.ggbe - persze ezt most csak képletesen értsd, nem szokásom fizikai agressziót alkalmazni :D)


Az ilyen nem mindennapos, szóval ne görcsölj rá. Csak szólni akartam, hogy ha ilyet tapasztalsz, az nem a te hibád, és ne ijedj meg.

2023. márc. 5. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!