Egyetem - Gyakori kérdések

Keresés számítástechnika - programozás témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Teljesen kezdő szinten vagyok programozási ismeretekből. Van esélyem fél év alatt behozni a lemaradást az egyetemi képzés kezdete előtt?

Korábban már kitettem egy kérdést a Közoktatás kategóriába. Rövid áttekintés: tanár szakos hallgató vagyok az Eltén, a második félévemet töltöm. A magyar nyelv és irodalom szakot le fogom cserélni informatikára. Van középszintű érettségim is belőle, amit 2023-ban...

9
Mennyire volt más a munkahelyi környezet az egyetemen tanultakhoz képest?

mennyire keszitettek fel a munka vilagara vagy mennyire volt melyviz es meglepetes?

7
A munkahelyen nálatok is megy a "harc" a különböző egyetemen végzettek között?

Nálunk állandó téma, hogy ki melyik egyetemen végzett és egy-két ember szeret felsőbbrendűsködni pl hogy az ELTE-re járt, az óbudai az csak gyerekmegörző a BME-sek meg nagyképűek. Más programozóknál is megy ez?

13
PLC programozónak csak egyetemet végzőket vesznek fel?

Szevasztok, PLC programozónak csak egyetemet elvégzőket vesznek fel vagy anélkül is sikerülhet elhelyezkedni (elektrotechnikai érettségi+tanfolyam)?

4
Budapesten melyik egyetemre érdemes gazdaságinformatikus szakra menni?

Idén végzek középiskolában és szeretnék tovább tanulni. Egyenlőre még csak megpróbálok tájékozódni az intézményeket illetően.

12
Milyen lehetőségei vannak egy szakmai gyakorlatot kereső számara most?

Üdv a kedves embereknek. Egy olyan problémával küzdők, hogy nem találok szakmai gyakorlati helyet, hiába nézek több oldalt. Egyetemi hallgató vagyok és a 2026-os tavaszi félévére már hozzá fogtam szakmai gyakorlati helyet kérésein, de egy olyan problémába ütköztem,...

5
Mérnökinfóra kell laptop, vagy elég a sima füzet?

Egy macbookom van mint laptop és olvastam hogy erre a szakra nem a legjobb, de otthon van egy windowsos asztali gépem,azzal úgy megoldható a dolog? Ezért is kérdem a füzetet.

9
Megpályáztam az egyetemi felvételi mellet 2 cégnél duális gyakornoki pozit. Milyen kérdésekre számítsak ha behívnak interjúra?

Amit tudok a 2 cégről egy kis utánanézés után: Az egyik java(springboot) alkalmazásokat fejleszt, oracle/postgresql adatbázisokkal dolgozik és olyan webservice technológiákkal mint pl REST vagy SOAP. A másik cég C# rendszerekben dolgozik pythonnal, Power BIal és...

0
Most ősszintén informatikában az egyetemre menni csak amiatt éri meg, hogy IT diákmunkát vállaljon a hallgató?

Az oké, hogy az egyetemeken főként csak az elméleti alapokat oktatják de ez önmagában édeskevés egy főként gyakorlatorientált szakmában. Az elmélet mellé pedig ott egy nagy adag matek szívatásnak. Megtanítanak derivált,integrált,valószínűséget meg pl mátrixokat...

18
Mennyire fontos hogy legyen egyetemi vègzettsège valakinek, ahhoz hogy felvegyèk valahová szoftverfejlesztőnek?

Sok helyen hallottam hogy nem éri meg egyetemre menni. Hamarosan végzek a szak-közèp iskolával IT szakon és nagyon kiemelkedő vagyok a programozás terén(90% feletti emelt infó érettségi,prog versenyen 3. helyezés alapján gondolom) otthon is hobbykènt foglalkozom vele....

47
Meddig lesz szükség programtervező informatikusokra?

A PTE-n voltam nyíltnapon, főként azért, hogy megismerjem a mérnökinfót, de nem tetszik a fizikás dolgok miatt. Egyik diák azt mondta, hogy szerinte semmikép se menjek programtervező informatikus karra, mert az AI (mesterséges intelligencia) 5-10 éven belül képes...

16
A programozáshoz géniusznak kell lenni vagy szorgalommal belehet hozni a nem átlag feletti logikát?

Most akarok emelt infoból érettségizni és utána infos egyetemre menni de vannak félelmeim hogy nem leszek elég

42
Ahhoz , hogy programozóként dolgozzak, kell hozzá az egyetemi végzettség?

Vagy a skilleket nézik? Elég ha az ember elsajátítja tanfolyamokon a programnyelveket?

42
Egyetemre notebook?

Sziasztok, Felvettek egyetemre programtervező szakra és érdekelne, hogy melyik notebook lehet a legmegfelelőbb rá? Gondolkoztam Macebook M1/M2-őn, és nem azért, hogy menő legyek, csak már régóta tetszenek és még sose volt.

25
Milyen egyetemre érdemes menni ha érdekel a játékfejlesztés?

Tehát melyek azok az egyetemek ahol külön van olyan tárgy ahol játékfejlesztést tanítanak. ELTE proginfó és BME mérnökinfó között gondolkodtam és úgy voltam vele hogy inkább ELTE de most nézem hogy BME msc-n van külön olyan tárgy hogy játékfejlesztés és most kicsit elbizonytalanodtam a döntéssel.

7
Mi a véleményetek a szegedi egyetem programtervező informatikus szakáról?

A barátom erre a szakra szeretne jelentkezni, de jó lenne saját tapasztalatokat is olvasni a szakról, mennyire tanulós, szivatós-e, stb. Ha valaki oda jár, esetleg elvégezte már ezt a szakot, akár másik egyetemen is, szívesen fogadnám a véleményét. Én már egyetemre...

5
Mennyire látható az értelme annak hogy érdemes-e egyetemen mérnökinformatikát vagy pedig programtervező informatikát tanulni?

Manapság sokan ezt választják ami igazából jó is, viszont már most hallani külföldről hogy jellemző layoffs-ok vannak. (A munkahelyekről egyre több fejlesztőt, programozót bocsájtanak el a gyors fejlődés és túljelentkezés miatt. Nem beszélve a mesterséges...

4
Egyetem mellett saját projektek készítése?

Sziasztok, most végeztem első félévemet gazdasaginformatikus kepzesen. Eddig még csak a Python-nal ismerkedtem es a C nyelvvel egyetemi tárgyak jóvoltából, html, css meg régebben az alapokat atneztem meg gyakorolgattam. Szóval mondhatni totál kezdő vagyok, nem tudnék...

9
Mennyire nehéz egy programozással foglalkozó egyetemi szak kezdőként?

Alapvetően érdekel a programozás de teljesen nulláról kezdeném, épp ezért félek hogy nem lennék képes teljesíteni. Akinek esetleg van tapasztalata vagy meglátása megköszönöm ha megosztja.

10
Érdemes egyetemre mennem?

Sziasztok, 23 éves vagyok, 2020-ban végeztem el a szoftverfejlesztő technikumot. Sajnos eléggé elhanyagoltam a szakmát, 2 évig hozzá se nyúltam, így elkoptak az ismereteim. Főképp webfejlesztés megy egy fokkal jobban, mint az alkalmazásfejlesztés. Gondolkoztam,...

9
Hogyan szerezzek nyáron infós gyakornoki munkát/diákmunkát?

Első éves egyetemista vagyok programtervezőinformatikán, és néhány ismerősömtől azt hallom, hogy a suli nem készít fel gyakornoki munkára, ez mennyire igaz, hogy többet kéne tudni, mint a suli ad? Ha igen akkor, hogyan kéne munkára felkészülnöm?

9
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!