Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Keresés

Fűtés - Gyakori kérdések

Keresés otthon - rezsi témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Tényleg olcsóbb gázzal fűteni, mint fával?

Felújítas előtt állunk és akarunk rakatni cserépkalyhát, de ennyiből kijönne az új gázkazán is.

13
Bérel/vett már valaki olyan ingatlant állandó lakhatásra, ahol nincs bevezetve a gáz és nincs központi fűtés?

Minden tekintetben tetszik egy új építésű ingatlan, de a fűtés hőszivattyús klímával és elektromos panelekkel van megoldva.

2
Ki mennyit fogyaszt télen CSAK klíma fűtéssel?

Nekünk adott egy aux 5600W os fűtőteljesítményű klíma. 25 fokra van állítva és havi 1400 a fogyasztás, ami kb 90ezer ft havonta. Mások ilyen 30 ezreket csinálnak. Mit csinálunk rosszul? Ti mennyit fogyasztotok, fizettek havonta? És érdekelne, hogy hkgy lehet e egyáltalán ezzel spórolósan fűteni..

9
Mivel éri meg jobban fűteni?

Légkondival, vagy hőszivattyúval?

8
Mivel fűtsünk? Alap gázfűtés, elektromos kiegészítéssel, de hogyan?

Adott egy régi, bevakolt, de pluszban nem szigetelt, téglaépület, klasszikus Kádár-kocka. A ház mögé, hátrafelé meghosszabbítva még vele egyszerre épült egy különbejáratú, kéthelyiséges rész, eredetileg nyárikonyha+spájz (4.5m *3m, + 1.5m * 4.5m, a belmagasság 3m), ami...

12
Téglás társasházban, földszinten levő két hálószobás, két konvektoros lakás kifűtése télen parapetes konvektorral mennyibe kerülne?

Ha akarom tartani a 21-22 fokot. A lakás eléggé hideg, nem tartja benn a meleget, és a konyhában a konvektor nem működik, így többet kéne fűtenem a megszokottnál, mert másképp kint fagyás van, még akkor is ha a szobákban éppen meleg van.

3
Kondenzációs kazánnál érdemes változtatni a hőfokon?

Ez az első telünk az új kazánnal. Radiátoros rendszer, most 50 fokra van állítva, jelenleg teljesen komfortos. Az lenne a kérdés, hogy ha hidegebb lesz a mostaninál, emeljek a hőfokon? Nyilván max 54-55 fokig. Vagy figyeljek, hogy komfortos legyen aztán ennyi?

2
Milyen olcsó fűtést javasoltok egy 25 légköbméteres szobácskához...??

a gazfűtést,ami a teljes házat fütötte ki szeretném iktatani,mivel egyedül maradtam...köszönöm a tippeket

9
Panellakás fűtés egyéni mérésre való áttérés megéri?

Szigeteletlen panelházban most lesz közgyűlés,szavazás lesz egyéni fűtésmérők beszereléséről,100% állami támogatással ingyenesen. A promó szerint az eddigi "elszámoláshoz képest kedvezőbb helyzetbe kerülhetünk és megtakarítást érhetünk el",ez igaz vagy inkább több...

8
Miért csak reggel 6 és este 10 között van távhős fűtés?

3 éve költöztem 4emeletes lakótelepi társasházba, de ezt nem tudom megszokni, hogy este 10kor lekapcsolják a fűtést, éjfélre már kihűl a lakás és fagyoskodni kell reggelig, napok óta arra ébredek hajnalba, hogy szét vagyok fagyva, folyik az orrom tüsszögök stb.. most...

16
Egy 58nm-es szigetelés nélküli,műanyag ablakos panellakásban 2 főre átlagosan mennyi lehet a rezsi?

Normál munkarendben dolgozunk.Abszolút nem vagyunk fázósan.Szomszéd minden oldalról. Illetve milyen fűtési módok vannak a panellakásokban és mit takarnak? Olvasom,hogy hogyan érdemes használni a termosztátot a szellőztetés idejére. Hópehelyre le kell vinni,majd 5-7...

6
Klímával ki lehet gazdaságaosan fűteni egy 27 nm-es földszinti garzonlakást?

Fisher Comfort Plus FSAIF‑CP‑121AE3 Ez a tipusú klíma van bent, ez fűtésre is optimalizált. H tarifán gondolkodunk.

5
Van itt olyan aki csak klímával fűt és H tarifa nélkül ?

Arra lennék kiváncsi megérős lehet-e esetleg csak klímával fűteni egy 70 nm-es házat . Az összes ajtó ablak új, a szigetelés rendben van .

47
Mennyi 2025 végén egy közös költség Újpesten (persze bárhol Bp-en is érdekel) ? Csak össze szeretném gyűjteni mi a reális és mi nem. Panel/nem...

Nálunk 21000 felett van / hó, 71 nm, vízórás, fűtés nincs benne. Virág utca, 1 éve új házkezelő van, azóta ment fel a közösköltség 16000-ről 21000-re (1 év alatt !), úgy hogy még idén egy plussz 30.000-es egyszeri befizetés is kellett.

3
Mennyi a havi költsége az alábbi hőszivattyús fűtési rendszernek?

Sziasztok, Lassan a végéhez közeledik a házunk építése, viszont nincs tapasztalatunk a rezsivel kapcsolatban még és szeretnék előre kalkulálgatni. Pár adat: Midea 10kW hőszivattyú, 3,8 COP, 300 literes HMV, 80 literes puffer A ház fűtött területe 112 m2 A fal...

7
Hogy a legolcsóbb fűteni egy elektromos 2KW-os fűtőpanellal egy kis ingatlanban?

Hogy érdemes használni a tárgyi fűtőtestet egy 25nm-es kis városi ingatlanban? A cél, hogy a lehető legalacsonyabb legyen a rezsi. Ehhez érdemesebb alacsony fokon hosszabb időket fűteni, vagy mondjuk magas fokon rövidebb időket? Új nekem a téma, köszönöm a válaszokat!

5
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!