Parkolás - Gyakori kérdések
Keresés közlekedés - autók, motorok témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Sziasztok! Ha nincs rendszáma akkor nem tudnak megbüntetni ugye egy fizetős parkolóban. De valójában hol lehet vele parkolni hosszab időn keresztül? Vagy mik a szabályok egy ilyen 50 ccm es motornal?
Autóponyvát nem akarok venni, elsősorban a gumikat védeném a napsugárzástól. Júniusban több hétről van szó. Amúgy garázsban áll, és túl sokat nem álltam vele eddig egy helyben.
Buszos utazásra készülök, a busz nem messze indul majd attól a parkolótól. Egy három napos hosszú hétvégére hagynám ott a kocsimat. Szerintetek biztonságos?
Eddig leginkább csak motorral közlekedtem vagy kerékpárral Soha életemben nem használtam még fizető parkolókat szerencsére, de érdekelne hogy miképp kell használni? Még automatás? Honnan tudják hogy valaki fizetett, és hogyan tudják hogy még most próbál valaki fizetni? Teljes a homály
Hegyvidéken megbüntettek, és kiderült, hogy itt fizetős. Az én hibám, hogy ezt nem tudom? Hol kéne ezt ellenőrizni?
Rendben van az, hogy 1800 kg feletti hagyományos üzemanyagú autó 1800 Ft / óra díjat fizessen? Ez a súly jellemzően SUV, vagy nagyobb limuzin, de már egy Skoda Superb, vagy egy VW Passat kombi is ide tartozik.
Sziasztok! Nagyjából még kezdő vezetőnek mondanám magam, abból a szempontból, hogy éppen nincs meg 2 éves a jogsim. A mai nap véletlenül leguggoltam az autóm első lököse elé és észrevettem, hogy a műanyag díszléc felett a lökhárítón, (ami beljebb van ugye, mint a...
És mennyivel drágább fenntartani? Parkolás?
A ház előtt van egy kamera, kicsit forgalmasabb helyen van a ház, de ugye mindent elvihetnek, amit akarnak. Teremgarázsra nincs pénzem. Aki panelban lakik, hol tárolja általában?
Nem találok semmit erről a neten.
Régi autó, nincs a szélvédőn rendszámmatrica
Legfőképp a jobbra előre párhuzamosat. Igyekeztem oktató videókból előre felkészülni. Meg is volt úgy a menete, a végén ugye hátra beállok a mögöttem levő kocsi elé. Aztán jött az oktatóm aki azt mondta hogy ugyan minek állnék így be, az előttem levő kocsihoz kell...
Szombattól hétfőig parkolnék a környéken. Hol tudnék ott megállni olcsón, vagy akár díjmentesen? A Lurdyt néztem de az nagyon drága. A Népliget P+R meg úgy tudom, hogy nagyon kicsi.
Akiknek nem fedett helyen van az auto azokhoz szól a kérdésem. Kezelitek valamivel az autot? Wax vagy hasonlo? Illetve milyen kozonkent, vagy nem érdekel? :D
Egy régi autom van jelenleg es az utcán parkolok vele kb 1 millio az értéke eddig nem volt gond de most készülök venni egy 3 millios külsőre is szép autot, kicsit tartok tőle hogy valakinek szemet szúr es megrongálja. Akik utcán parkolnak tobb millios autoval nem féltek?
Arról már hallottam hogy időnként indítsam be az akksi lemerülése miatt (de akkor mennyi ideig járassam a motort és milyen gyakran?). Van e még más amiről tudnom kéne?
A jogi vonzatával tisztában vagyok. Olyan helyet keresnék, ahol tudok segíteni egy barátomnak az alapokkal. Hogy induljon el, hogy álljon meg, hogy csinálja meg a napi első elindulás előtti ellenőrzést. Vidi parkoló mennyire megfelelő ilyen dolgokra? Rendőr mennyire...
Valami mélygarázsban vagy hasonló?
Mondjuk én indítani ritkán felejtem el, még nem büntettek meg szerencsére. De annál gyakoribb, hogy beugrom egy boktba, és elfelejtem leállítani. Sokszor 5-10 percért fizetek 3 orát.
Városonként, évenként eltérő szabályok vannak. Egyáltalán miért nem kell ilyenkor fizetni, mert mindenki lemegy vidékre a nagyvárosokból és van elég hely, vagy mi a konkrét ok?
Kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy egy adott időben az autónk elállt egy ingatlan előtti bejárót, és tegyek tanúvallomást. Abban az időben a feleségem vitte a fiunkat szemvizsgálatra.Tudja, hogy ott parkolt, de biztosan emlékszik, hogy nem az ingatlan előtt, hanem...
Nem szabálytalankodni akarok, csak kíváncsi vagyok, hogy hogy megy ez.
Hétvégén megyünk 1 napos kirándulásra, mely hajnalban indul a Népligettől (Hell Miksa sétány), ezért gondoltam kocsival megyek. Nagyon rég jártam arra, be lehet-e még menni autóval a Hell Miksa sétányra autóval és lehet ott parkolni vagy a környéken valahol?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




