Tojás - Gyakori kérdések
Keresés ételek, italok - sütés, főzés témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Vannak tyúkjaim. Az éjjel pakoltam a hűtőben és a tegnap tojt tojásokat leejtettem és összetörtem. Vissza tettem úgy ahogy van. A héjuk sima vízzel volt lemosva. Meg lehet még enni? Nem szalmonellás? Gondolom hőkezeléssel....
Valami tipp? Krumplistészta kizárva - nincs hozzá olyan formájú tésztám. Lepcsánka, dödölle és társai szintén - nincs tejfölöm. Holnap megyek boltba, de ma nincs rá lehetőségem, a fenti élelmiszerekből kellene valami, amit késői ebédnek el tudok készíteni. Ha pontos...
Csomó receptet elolvastam, a tejfölös jelzőjük ellenére nem azon volt a hangsúly, no meg mindnek az élesztő, élesztő!
Receptet is mellékelj, légy szíves.
Kinek mi a tuti receptje?
Tehát... > liszt, tej, édesítőszer, sütőpor, olvasztott csoki. Tojás még elvileg kéne bele. Ki lehet hagyni, vagy esetleg kell más helyette?
Először főztem életemben húsvéti sonkát kötözött combsonkából, és az utolsó órában beletettem a tojásokat hogy együtt főjön a sonka levében ahogy mondták... Csak azt senki nem mondta, hogy a sonka nélkül kellett volna már csak a lében főzni a tojást 🙄 akkor most...
Már most csak 40 percig főztem így is omlik szét. Nem hullik szét mind, de csak az imádság tartja. Lehet kevesebb rizs kellene bele nem 20 deka? Direkt azért is főzöm előre meg a rizset, hogy ne essen szét.
Beletettem 9 tojást egy kis edénybe, amiben víz volt. A 9-ből 8 lemerült a víz aljára, 1 viszont felúszott és lebegett a víz tetején. Ezt az 1-et nem főztem meg, csak a többi 8-at és azok jók is lettek. Mi baja lehet ennek az 1 tojásnak, hogy nem úgy viselkedett, mint a többi?
Van 3 harcsa és szeretném kisütni de nincs se tojás, se joghurt semmi a boltok meg már zárva... Ismerősöm szerint vajjal süssem ki de csak margarin van Elég a liszt és a zsemlemorzsa?
Az nem igaz, hogy attól kel meg, hogy attól marad egyben, attól lesz laza, levegös, a kenyér is az lesz tojás nélkül. Miért tesznek bele mégis tojást? A normális válaszokat köszönöm.
Csak egy futó gondolat miatt kérdezem. Értelmesebben megkérdezve: Minden más alapanyagból ugyan annyit használunk de a tojások más-más nadártól vannak. Tehát kémiailag (ízben,állagban,színben) van hatása a süteményekre az, ha más fajta madár tojásából készitjük?...
Vagy ha beledobom a forró vízbe, szétesik.
Mi úgy csináljuk hogy a prézlit és a tojást összekeverjük majd kisütjük akárcsak a rántotthúst. Az interneten más recepteket találtam és kiváncsi vagyok mások hogy készítik, van-e aki így vagy hasonlóan csinálja-e. Szóval kiváncsian várom a válaszokat.
Annyit tudok savasat nem bírja, arra használnánk rozsdamentes acél serpenyőket és lábasokat, fazekakat.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




