Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keresés

Víz - Gyakori kérdések

Keresés otthon - kert témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Másnál nem szokott akadozni a víz a kerti fúrt kútból?

Van hogy 10-15 mp-ig folyik rendesen, majd sokkal lassabban folyik 4-5 másodpercig, és ez újra ismétlődik. Arra tippelek, hogy csökkent a vízszint, és a szívócső vége már alig van lentebb a vízszintnél, és a szivattyú gyorsabban szívja a vizet, mint ahogy kút pótolni...

5
Sokszor hallani, hogy ne legyen gyeped, mert sok vízbe kerül a fenntartása. Ha ezt a vizet a föld mélyéről szivattyúzom fel és locsolom szét, az is...

Az én véleményem szerint a felhasznált kútvíz a körforgásba, ha el is párolog belőle, nagy része visszajut a talajba. De cáfoljatok meg, hol megterhelő ez a környezet számára... Nagyobb problémának érzem, amikor a fűnyesedék a kukában végzi, esetleg még csak nem is a...

6
Miert nincs elegendő nyomás a szivattyúban?

Egy kerti kútról lenne szó. Zárt állapotban csak 2bár nyomás van a szivattyuban. Nyitott állapotban 1 bárral nyomja a vizet.Viszont 2 bár kevés ahoz is hogy a nyomáskapcsoló lekapcsolja. Így magától ki se kapcsol. Eddig jól működött. Lehetséges hogy a szivattyú lapát...

3
Van itt más is, akinek a kerti kútjának a vízhozama nagyon lecsökkent?

Én tegnap vettem észre, hogy alig csordogál a víz. Ma meg felkeltem hajnalban megnézni, hogy mennyire folyik. De csak szakaszosan jött, 10 másodpercig rendesen, utána 10 másodpercig csak nagyon kicsit jött. Na meg nagyon levegős a víz, és úgymond folyamatosan...

9
Kiszedjem már a hagymát gyorsan? Be fog rohadni a földbe a sok víz miatt?

Múltkoriban lehajtottam, megtörtem a szárát, most sok-sok eső van, sár a kert, megijedek, hogy befülled, berohad. Mit tegyek?

4
Nektek, hogyan üzemel a kert locsolásakor a házi vízmű? 👇

Elpumps VB 1300 Kb, locsolok 10 percig , az enyém Locsolás közben a szivattyú kapcsol "ezerszer", mert ugye eléri a beállított nyomásértékeket. Min-Max (Külön kertiszivattyúm nincs sajnos)

5
Hogyan ápoljátok a medence vízét, hogy egész nyáron szép tiszta maradjon?

Mérkők a ph-hoz, konkrét ajánlások algaölőre, klórra, sokkolásra bármire jöhet tipp, ami hasznos számotokra és amit ti tapasztaltatok.

5
Hogyan tudom pótolni, illetve megoldani a vízellátást?

A kertben szétfagyott a csap, viszont az az egyetlen vízforrásom. Csapra most telik.

4
Kézi kútfúrás lehetséges?

Egy hete fúrtak egy 125mm-es vastagságú kutat a kertembe. 8m mélységnél megállt a művész úr (szélhámos) mert sietett hazafelé. 10 méterben voltunk megegyezve mert kerti locsoláshoz nagyon elég a talaj víz is. Szóval 8 méternél megjött a víz aztán rábeszélt hogy ez ok,...

5
Milyen terkepet neznek a kutfurok?

Hol talalom meg azt a terkepet amit a kutfurok neznek? A retegekre gondolok, hogy milyen a talaj. Milyen retegek valtakoznak stb..

2
Ötrétegű csövet lehet földben elásva használni?

Kerti csap készítéséhez kellene 15 métert földben elvezetni. Tartós lesz? Van olyan jó mint a KPE cső? Mi lehet az előnye/hátránya?

2
Hogyan vagy mikor szedhető ki a burgonya a földből, ha nagy a szárazság és semmi csapadék sincs?

A krumpli szára már nagyon elszáradt. Ki lehet-e szedni szárazon? Hogyan kellene?

5
Az eper mennyire bírja a vizet? Elrohad egy idő után nagyobb esőzés után?

A ház előtti részre van elvezetve az eresz. Kb 2 méterre van egy ágyás eper, szeptemberben ültettem át oda. Szinte egész éjjel esett és reggel láttam, hogy pár tő vízben áll. Tudom, hogy ha eláll az eső, akkor azért hamar elszívja a vizet és jó pár napig eléggé nedves...

5
Okozhat gondot, ha kisebb kerti tóba (kb.2000l) beletkerült pár csepp kézmosó szappan?

A tóban vannak halak, tavirózsa. Az eset után közvetlenül megjelent néhány kisebb buborék, amiket próbáltam kimerni. Szerintetek lesz baj belőle?

4
Meddig kell a gyümölcsfákat locsolni?

Sziasztok! Kajszi barack, körte, meggy és cseresznye fákról van szó. A gyümölcsfák legtöbbje 4 évéssek de van egy legalább 35 éves rózsabarack fánk! Konkrétan az érdekel meddig kell öntözni ezeket a gymölcsfákat??? Csöpögtetős zsakkal öntözöm őket de már a barackfaról...

6
Miért nem nyom vizet, miért nem csinal nyomást a Hidrofol ,, szivattyú?

Van 1 tölcsér a szívó csövön külön, öntöttem vizet bele, Bekapcsolom , forog a motor, de semmi nyomás nincs. Bajai szivattyúmotoros készített házi vízmű.

4
Mi okozza a leander egyes leveleinek sárgulását?

Nem az összes sárgul, csak néhány, és a növény különböző részein vannak ezek. És hirtelen lettek sárgák. Annyit tudok, hogy igénylik a vizet, csak hát mennyire...? Az a baj, hogy olyan nagy kaspóban van, és a cserép is nehéz, a cserép és a kaspó eléggé...

1
Kerti kútról megengedtem a medencét, másnapra zöld lett. Milyen vegyszerezéssel tudom kitisztítani?

Kb 14ezer liter víz van benne. Öntöttem bele algaölőt kb 7 decit. Egy klórtabletta van benne, ami oldódik lassan. Mit tehetek még? A Ph szintje elég magas.

7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!