Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek fokozottan ès...

Mire figyeljek fokozottan ès milyen óvintèzkedèst javasoltok, ha egy 1.2-es,75 lovas kis autóval indulok közel 4000 km-es útra?

Figyelt kérdés
Nincs jobb autóm. Több helyre kell menjek, elèg rövid időközökkel, úgyhogy nem opció a repülès stb. Amim van abból kell kihozzam minèl jobban. Nem tervezek 100-110-nèl gyorsabban menni, hogy kímèljem a motrot. Az autó különben rendben van, 45000 km van benne, szervízben átvizsgáltattam, ezt-azt újra cserèltünk. Minden èpítő tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm

2019. júl. 25. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan arra kell figyelni, mint egy 5.0-ás 300 lovas autónál. Ismerd meg az autó korlátait, próbáld ki hogy gyorsul és ezek alapján közlekedj vele.
2019. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a szokásos dolgok: olaj, víz,ablakmosó, pótkerék, friss gps térkép stb.

ha van időd rá, akkor: pihenők, benzinkutak, utinfó.

2019. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Szokásos dolgokat kell figyelni, gumik állapota, izzók, olajszint, hűtőfolyadék szint. Legyen nálad pótkerék, emelő, kerékkulcs és alap szerszámok meg segédanyagok, mint gyorskötöző, tape, gumipók, spanifer stb. Ezekkel sok mindent meg lehet oldani. Megálláskor takarítsál ablakot, ilyesmik. Az autó észre se veszi ezt a 4000km-t, semmiség.
2019. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Egy 45.000 futott autóban nem ezt azt kell random cserélgetni, hanem folyamatosan kellett volna szervizelni, beleülni, aztán menni. 130 km/h-tól sem lesz semmi baja.


Egyébként én meggondolnám, hogy repkedek, meg kocsit bérelek, mint ekkora utat leautózni, még időben sem jössz ki jobban.

2019. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtabban elinulhatsz vele bárhova, megbízhatóbb ez 100x, mint egy bonyolul 200-250 lovas csoda. Én többször jártam meg Németországot 1.2-es Thaliával 75 ló, 1250 km egyirányban. Reggel beültem, este kiszálltam, helló. Bírta volna a 130-at is, azért mentem csak 110-120-al, mert nagyon rövid a váltója, és mégiscsak jobban kopik a motor túl nagy sebességnél. Nameg a fogyasztás. Németországban is simán lehet vele közlekedni pályán, gondolj csak bele, tele van furgonokkal, kamionokkal a pálya, és ők is nyugodtan tudnak közlekedni 100 körül. Igazából nincs miért izgulnod, főleg hogy 45 ezer km-es a gép.
2019. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyugodtabb vagyok így, hogy olvashattam pozitívumot ès bátorítást :)


Nem csak most vittem szervízbe, hanem ezelőtt is rendben tartottam az autót.

2019. júl. 25. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!