Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okoskerék hiba jelei?

Okoskerék hiba jelei?

Figyelt kérdés
Renault megane 2-es olyan 1200-1300-as fordulatnál úgy 15 kilóméterenként egyszer 4-5 másodpercig kerregő hang, eléggé hangos,okoskerék hiba lehet?

2019. júl. 28. 05:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve ha az okoskerék elromlik teljesen, más károkat is okozhat a motorban?
2019. júl. 28. 06:02
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Biztos én vagyok tájékozatlan, de mi az az okoskerék?
2019. júl. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vortrex ***** válasza:
58%

A változó szelepvezérlés vezérlőkerekét nevezik így.


Kizárt dolognak tartom, hogy köze lenne hozzá. Legfeljebb a teljesítményben okozhat változást, de ha már hangot adna, az biztos nem múlna el.


A pár másodperces kerregő hangra a belsőlevegő keringtetés állítómotorja szokott a jó tipp lenni. Esetleg digitális klíma vagy a számítógép szórakozhat vele menet közben. Talán, ha nyomkodod a belsőkeringtetés gombját, előjön a hang.

2019. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hallomásból úgy tudom, hogy a változó szelepvezérléses benzines autóknál a vezérlésben a módosító kereket hívják így.

Olyanról hallottam már hogy az alapjárat dízelesen csattogós lesz tőle. Olyanról még nem, hogy menet közben az utastérből hallhatóan lesz tőle kerregő a motorhang még nem. De ez persze nem zár ki semmit.

2019. júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Az okos kerék hibáját több dolog is okozhatja.

van a hengerfej jobb oldalán a szelepfedél körül egy jeladó, ez a legolcsóbb.

A hengerfej bal oldalán az okos kerék mellett van egy hidraulikus állító motor.

Okos kereket vezérléssel együtt kell cserélni, ha ezt a 3 dolgot kicserélték,(A felsorolt három alkatrészt egyszerre érdemes cserélni, mert általában egymás után romlanak el... ) de még mindig dieselesen jár akkor bizony a befecskendező számítógéppel van a hiba. Szóval érdemes megnézetni a csatikat, nem áztak el és oxidálódtak valahol.

2019. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
AZ okoskereket nem cserélték le róla,kitudja mennyi kilóméter van benne már,kilóméter óra szrint 227 ezer van az autóban,a vezérműékszijjat meg a feszitőcsapágyakat generátor ékszíjat,vizpumpát lecserélték,azóta 15 kilómétert mentünk vele.Egyépként maga a hang ami kijön bellőle mikor 15 kilóméterenként elkezd kerregni,eléggé hangos,felhúzott ablakok mellett is lehet hallani,de a menetteljesitményre szerintem nincs hatással egyenlőre mert próbáltam ilyenkor lenyomni a gázt és jól húz az autó ilyenkor is.
2019. júl. 29. 07:05
 7/14 A kérdező kommentje:

"van a hengerfej jobb oldalán a szelepfedél körül egy jeladó, ez a legolcsóbb.


A hengerfej bal oldalán az okos kerék mellett van egy hidraulikus állító motor."


Ezeket sem csrélték ki

2019. júl. 29. 07:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Mikor előjön a hang égadta egy világon nem csinálok semmit sem csak nyomom a gázt neki de mindig 1200-1300 -as fordulatnál jelentkezik.
2019. júl. 29. 07:10
 9/14 A kérdező kommentje:

De ezen az oldalon azt irja hogy kétféle kerregés van:

[link]

Kétféle kerregés van:

indításkor és 1500-as fordulatszám körül tartva menet közben.

Mindkettő rendkívül kellemetlen!

2019. júl. 29. 07:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Az okoskereket nem szokták csak ugy cserélgetni mert a 3 alkatrész kb 100000 körül mozog.
2019. júl. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!