Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi rendszámos autót...

Külföldi rendszámos autót vezethetek itthon ilyen esetben?!

Figyelt kérdés

Szüleim hoznak Magyarországra egy autót svájci rendszámmal.Ők kint dolgoznak így amíg itthon vannak használhatják.

Egy kölcsönadási szerződéssel vezethetem én is az autót ?!

Illetve ők ezt az autót itthon hagyják még 1 hónapra ez idő alatt vezethetem vajon ?



2019. júl. 31. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül vezetheted.
2019. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor is vezethetem ha ők visszamentek külföldre ?!

Egy kölcsönadási szerződést írunk.

2019. júl. 31. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én egy jogászt vagy adószakértőt kérdeznék meg a helyedben, mert nagyon szigorúak a szabályok. Így ráérzésre én azt mondanám hogy inkább nem.
2019. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem, mi alapjan vezethetned? Kulfoldi cimed van? kint dolgozol? Nem. Kolcsonadasi nem valtoztat ezen. Szerintem azzal is max 30 napig vezethetned.
2019. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen esetben jártam/járok szüleim autójával (is), csak az német rendszám. Voltam vele Németországban, Ausztriában, Magyarország, Románia, ahol ugye határon is át kell menni, és még forgalmit is kértek. Nálam annyi volt a különbség, hogy soha nem írtunk egy kölcsönadási szerződést sem. Senkit sem érdekel, hogy miért te vezetsz.
2019. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 11:06


majd fogja a biztositot, ha tortenik valami. Nem tudom, hogy Svajcban hogy van, de Nemetorszagban meg kell adni a vezetok szamat meg nevet. ha pl sogorom okoz vmit az autoval es nincs bejegyezve, nem garantalt, hogy fizetni fog a biztosito, vagy nem a teljes osszeget.

2019. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5 Sokáig én is így vezettem.Amikor jöttünk haza akkor is én vezettem már Magyarországon belül.

De akkor ők is az autóban voltak.

Nála elkértek igazoltatáskor a bewiligungot is.

Közben rákérdeztem svájci facebook csoportban is.

Nem vezethetem én egyedül csak ha a szüleim látogatás céljából vannak itthon...nem fog belekötni senki de ha baleset van akkor lehet baj a biztosítással.

2019. aug. 1. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor apám kötötte a biztosítást, beírta, hogy még egy xy életkorú személy vezeti néha rajta kívül az autót. Ennyi.
2019. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!