Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Renault Thalia-t...

Vettem egy Renault Thalia-t (2001) és most vettem észre hogy műanyagból vannak a sárvédői, nem igazán tudom hová tenni a dolgot, valaki felvilágosítana hogy miért van műanyagból és hogy mennyire baj ez?

Figyelt kérdés
A normális válaszokat előre is köszönöm!

2019. aug. 4. 22:50
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
58%

Semennyire nem baj!Rengeteg újabb autónak készül valamilyen(de minden esetben NEM teherviselő)karosszéria eleme műanyagból.

Olcsób

Egyszerűbb előállítani

Nem rozsdásodik ..stb

2019. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Már akkor be lett vezetve a felszereltségi szintek közti különbség, talán az említett példány alapszintű.
2019. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Sokan, sokféleképpen leíírták már, hogy nem szabad francia autót venni. Nem a műanyag sárvédők lesz a legnagyobb gondod.
2019. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért vannak műanyagból, mert így találták ki. A sárvédő ebben a konstrukcióban nem teherviselő elem, gyűrődni meg akkor is tud, ha műanyagból van. Viszont így nem rozsdásodik. Nem jelent problémát, a közkeletű tévhittel ellentétben nem csak azok az autók megbízhatóak, amelyek egyenként legalább 50 kilós öntöttvas elemekből épülnek fel, kapupántcsavarokkal és kovácshegesztéssel összeerősítve.
2019. aug. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
32%
Mert a nénik meg a bácsik ilyenre tervezték és azt rakták rá a gyárban. Miért lenne baj? A Trabant is duroplasztból készült :-)
2019. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Még nem hallottam ilyenről, de én inkább örülnék neki. Számos előnye van:

nem rozsdásodik, olcsóbb, könnyebb, kisebb koccanásnál nem horpad, mert valamennyire rugalmas.

2019. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért van műanyagból?"


Mer úgy gyárcsák vazzze! :D

2019. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
3: De rejtélyes módon több BMW gyullad ki mostanában, mint francia autó! Érdekes ha egy francia cég csinál egy rosz szériát, az már onnantól csak rossz lehet, de ha az ilyen emberek levennék a csőlátó szemüvegüket (de nem tudják mert rájuk nőtt) észre vehetnék, hogy semmivel nem jobbak a német autók.
2019. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :D A 3-asnak üzenem, 2 éve van egy 99-es Megane-om is, ami azóta is hibátlan. :D
2019. aug. 6. 08:32
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Van olyan modern autó, amelyiknek nem műanyag? Amúgy nagyon hasznos, az én Tháliamon évek óta van egy apró parkolási sérülés a lökhárítón, de ugye nem kezdett el rozsdázni, mert műanyag.
2019. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!