Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a jó váltó?

Milyen a jó váltó?

Figyelt kérdés

Kezdő jogsis vagyok, eddig 1 autóm volt amut ötököltem, de az is automata, most viszont szeretnék “új” autót venni.

Voltam is nézni egy 2. generációs Scénicet, de eléggé fura volt a váltója.

Tavaly egy 2010-es dízel Touran-on vizsgáztam, annak is elég precíz volt a váltója, de ez brutálisan “feszes” volt. Minden váltó ilyen vagy ez nem jó? Vagy pontosan milyen érzetűnek kell lennie egy manuális váltónak?! Egyébként voltam vele próbakörön és minden sebességet tökéletesen bevett nem volt 5-ös helyett 3-as és hasonlók.



2019. aug. 5. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan vissza kell térnie a karnak üresben a 3-4 fokozat közötti üresbe. A fokozatokba határozottan kell bekattannia, de azért nem túl nagy erővel. Menet közben csuklóból három ujjal is végig kell tudni kapcsolni. a fokozatokat. Minden fokozatnak határozott helyének kell lenni a H-ábra szerint. Ha "fakanállal kavargatom a darabos krumplifőzeléket" érzés, az nem jó.
2019. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Málna keverés egyáltalán nincs. Vissza ugrik “középre” ha vissza húzom üresbe.

Csak fura egy picit mert ismerősnek 1-es Scénicje van és abban üresben simán szinte semmi erővel az üres vízszinten 1 és 5 közötti úton mint egy boxzsákot lehetne pofozni. Tudom hülye megfogalmazások, de sajna jobban nem megy😅

Ennél a kettes Scénicnél viszont nagyon precíz volt. Sokkal keményebb/precízebb mint a Touran-on volt.

Tudom tudom, több autót kéne kiprobálni, de hiába próbálgatom ha nincs egy etalon amiről tudnám, hogy jó és ahhoz viszonyítanám a többit.

2019. aug. 5. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3-asból volt 2 is,egy 1.9 és egy 1.6dci.Mindkettőnnek precíz volt a váltója,vezettem már az ismerősöm 2-esét is és annak is pontos volt,úgyhogy azt a scenicet amit néztél engedd el!
2019. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!