Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ketyeghet picit a motor?

Miért ketyeghet picit a motor?

Figyelt kérdés

Olajat cseréltem 1.2-es Fiat Bravon. Mikor rendelni akartam olajat láttam, hogy a Motul 6100 Synergie+ 10W40 olaj ami alapból 12 ezer körül van, 8500 akciósan 5 liter. A Selénia 20K szokásosan 9500 körül volt. Gondoltam kipróbálom a Motult.

Egyébként nagyon akkurátusan cseréltem olajat (sok az időm :D) és először lecseréltem a maradék Seléniára, és mentem vele 1 hetet, pár 100km-t.

Majd lecseréltem újból, már a Motulra, szűrővel együtt. Jó koszos volt már az is ami 1 hétig volt benne. Először a szűrőt szedtem le, abból is lefolyt valamennyi olaj (pláne hogy az 1.2-esnél a láncos leszedő nem fér oda, és másom nem volt így a csavarhúzót vertem bele a szűrőbe 3x) aztán a leeresztőcsavarnál leengedtem. Majd ráindítottam egy fél másodpercre hogy még kinyomja magából ami van. Így 3,2 liter jött le, tudom hogy 3,1 a gyári töltet, picit lehet túl volt töltve, de ez tudom hogy nem vészes. A szerelőmmel cseréltettem Februárban, akkor ő 2,5 liter Seléniát tett bele mindössze, de úgy is maxon volt, gondolhatjátok hogy cserélte le. Úgy csinálja hogy a nívópálcánál ledug egy gumicsövet és van valami szerkezete amivel leszívja...

Most a Motulból belement kereken 3 liter, így max körül van a szint miután picit járattam, majd hagytam hogy megint lemenjen.

Viszont picit bekettyent valami néha, 90% hogy hidrotőke, télen szokott szólni indításkor, de most csak 1-1 kettyent be átlagosan másodpercenként. (nagyon halk, nem hasonlítható ahhoz mint mikor hajtókarcsapágyas egy motor. De mégis elüt az általános motorzajtól)

Ez elmúlt egy idő után, de ma megint hallottam egy picit. Lehet a más olaj miatt vagy mert nagyon csontra leeresztettem belőle mindent? Egyébként viszont halkabb a motor, főleg hidegen és közepesen melegen. Forrón, nagyon meghajtva sosem volt igazán halk, most is ugyanolyan.



2019. aug. 6. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet ez vékonyabb olaj azért van hangja.
2019. aug. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem felejtetted benne a ébresztőórát? Főleg ha reggel csörög, akkor biztos, hogy az volt :D
2019. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
10W40 a gyári olaj a Selénia 20K, és ez a Motul is
2019. aug. 6. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!