Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem segíthetnek a...

Miért nem segíthetnek a benzinkúton megtölteni a műanyag kannát?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm megkért, hogy vegyek neki 5L benzint a fűnyíróhoz. El is mentem a benzinkútra. Egy múanyag kannát adott nekem. Mivel én még életemben nem tankoltam, így megkértem az egyik ott dolgozót, hogy segítsen ha tud. Erre azt válasyzolta, hogy az új rendelet értelmében már csak az tankolhat akié a kanna. Miért jött be ez a szabály?
2019. aug. 6. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Mert tűzveszélyes a kizúduló benya súrlódik a műanyag falon és begyulladhat , ha a kutas okozza hiába a balesetet az égő . Fém nem tud bajt okozni .
2019. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát
2019. aug. 6. 11:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mert csak "valamilyen" ötliteres kanna volt. Elektrosztatikus feltöltődés szempontjából a kutakon kapható műanyag üzemanyagkanna biztonságos.
2019. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!