Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van e valakinek tapasztalata...

Van e valakinek tapasztalata használt elektromos autó vásárlása terén?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogyan lehet megállapítani, hogy a használt akkuja hány évig bírhatja még?

2019. aug. 8. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját szervizében megtudják mondani.
2019. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy használt Renault Kangoot nézek meg hétfőn, akkor ennek megfelelő szervizt keressek?
2019. aug. 9. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Töltsed tele és menj egy próbakörre. Elég ha 50%-ig üríted az akkut, akkor a hatótáv a duplája lesz. Télen 30%-kal kevesebb.


Ha elég neked a hatótáv akkor vegyed nyugodtan. Az akku kapacitása évente talán 5%-ot csökkenni fog (és így a hatótáv is) de nincs szavatossági idő, a kaszni előbb elrohad mint az aksi. (Sokan azt hiszik hogy az elektromos autók akkuját néhány év múlva cserélni kell de ez csak kamu, nem úgy van.)


Nekem egy hat éves Nissan Leaf-em van ami még mindig gyönyörűen működik.

2019. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írtam "Az akku kapacitása évente talán 5%-ot csökkenni fog" de ezt talán egy kicsit jobban még kell magyaráznom:


Az akku kapacitása átlag évente 2-4% ot csökken egy elektromos autóban, de a pontos érték autó típusonként, autó EGYEDENKÉNT változik. Úgyhogy jobb pesszimistaként 5%-al számolni mint hogy csalódjál.


Az én hat éves Leafemnek 87%-os az akku kapacitása.

2019. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat. Sajnos időközben megtudtam, hogy a szóban forgó Renault Kangoo nem alkalmas villámtöltésre, így vidékre nem igazán tudnék vele közlekedni.
2019. aug. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!