Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az új renault...

Szerintetek az új renault megane-ba elég a 115lóerős 1.3tce motor, vagy inkább 140lóerős lenne az igazi?

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A 110 les 1.5 dci-t szinte tolni kell, hegynek felfele. pl: csesznek vagy tata-tatabánya környékén az m1-en. utóbbi esetben 3 an mentünk vele átlag 85 kg/fő, csomagok nélkül, és vissza kellet váltani 4-be hogy tudja tartani a forgalom sebességét kb 120-125. Ugyan ezen az úton 4 fővel egy 1.9 PD 101 le Golf IV észre se vette az emelkedőt. Konkrétan én vezettem valamikor éjjel győr-BP szakaszon és nagyon vártam a dombokat mi lesz majd... és beértem Budaörsre. 140 -el végig tempómattal, nem erőlködött az autó pedig plusz 80 kg volt legalább és csomagok 3 napra. A két autó súlya szinte megegyezik.


úgyhogy én mindenképpen a 140 lovast venném, de csak úgy ha előtte kipróbálom hegymenetbe.

a Megane egy 2018-es kombi volt, céges útra mentünk.


Persze relatív kinek mi a megfelelő teljesítmény nekem kevés volt.

2019. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves 1,


a mégane kombi/szedán elég nagy autó.

Erre a Renault is rájött és már 1.5 helyett 1.7 120le a kezdő dízelmotorja.


A Renaultnál és más márkánál folyamatosan növelték a kocsik mérét, viszont a motorok meg annyire nem erősödtek.

2019. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen... 3 évükbe került, de rájöttek 2016-19.

és azt is tudom volt 1.6 dci 131 le-s, de az egy csapás volt az emberiségre mint a VW 1.6 crtdi. Az 1.5 dci-t nem vonják ki mert az jó konstrukció, és ugyan úgy forgalmazzák a megane 4-be,mint korábban. Bár a 4. generációs euro 6-os motoroknak igen megbonyolították az elektronikáját aztán, hogy elektronikailag mennyire lesz tartós majd kiderül...

Az 1.6 dcit váltja az 1.7 dci amiről még sajnos szintén nincs semmi használható tapasztalat.

2019. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Egyiket se, bojkottáljuk a dóvnsájzingot!

Tele vannak mindenféle okossággal amik jól megtudják szivatni a boldog tulajt.

Vissza a normális méretű szívó motorokat!

2019. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!