Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri egy Jaguar Xf?

Megéri egy Jaguar Xf?

Figyelt kérdés
Megéri egy jaguar xf? 2010-es xf-et néztem ki magamnak. Mennyire szervíz igényes illetve mik a tipikus hibái? Bármi tapasztalatot véleményt meghallgatok!

2019. aug. 9. 22:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve 2.7 vagy 3.0?
2019. aug. 9. 22:09
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A legnagyobb típushibája, hogy marha drága hozzá az alkatrész és gyakran heteket kell rá várni. Szóval munkába járni, napi használatra nem éri meg, mert valószínűleg heteket fog állni a szervizben, ha arra kerül a sor.
2019. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Megéri? Miért építési törmeléket akarsz vele fuvarozni vagy mi?


Személyautó csak viszi a pénzt max egyik jobban mint a másik.

2019. aug. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy megéri-e vagy nem, azt te döntsd el.

Én egy szintén 2010-es Mercedes vezetek. Hány embertől hallottam már hogy "fúú mineeek", "fúú erre majd a gatyád rámegy", "hááde biztos csak jampizni vetted". Szóval akinek savanyu a szőlő, azoknak nem éri meg...

Nekem megéri, mert normális autó gurul alattam.


Ha olyan autót keresel, ami elvisz A-ból B-be, és csak közlekedni kell, akkor arra nem kell ilyen autó. Mert ahhoz túl igényes, drága fenntartani.


Ha olyan autó kell, amivel jó utazni, egyben a "hobbid" is, tudsz vele foglalkozni, élményt nyújt neked, jó ránézni, fontos neked egy jó megjelenés, akkor a "megéri-e" az nem kérdés. Minden megéri, amire van pénzed, és akarod.


Szeméyles véleményem, hogy a Jaguar az kimondottan törődést igénylő autó. És szeret elromlani benne ez az. És itt nem is mindig a nagy és költséges dolgokra kell gondolni, inkább a sok kicsi, apróbb de annál bosszantóbb dolog. (elektromos szarok pl.)

Ha egy olyan autó kell, amit megveszel, és a kötelezőkön kívül nem akarsz hozzányúlni, akkor ne ezt válaszd.


Egyébként szép autó :). Jókiállású. Én venném. A dízel / benzin kérdést is rád bízom. Én benzinest vennék.

2019. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Slapec19 ***** válasza:
44%
Örülök ennek a kérdésnek, én is fel akartam tenni ugyanezt. Én is már érdeklődtem felőle. Kollégámnak egy 3 literes benzines volt, ő azt mondta, hogy semmi baja nem volt nála, mondjuk csak 2 évig volt meg neki. Egy másik kollégám, aki karosszéri műhelyben dolgozott korábban sokáig, ő azt mondta, hogy az autó tud álom és egyben rémálom lenni, ő 2 Jaguár tulajdonossal is beszélt és mind a kettő a váltó gombra panaszkodott (arra a kis tekerőre a középső konzolon), hogy már kellett cserélni, mert egyszerűen nem tette a dolgát, hiába is tekergette és ez nem csak egyszerű kontakt hiba volt. Egyébként én is nézegetem őket, ilyet akarok 3 liter dieselben. Elegáns megjelenés, V6 motor, lóerő hegyek. És ha jól hallottam ez a típus képes egy ekkora motorral egy 130-as tempónál a 6.8-7 literes fogyasztásra, de ez mellékes. Ha van pénzed, azonkívűl, hogy tankoljad, akkor beruházhatsz egy ilyen gépre. Én az év végére tervezem.
2019. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Anyagilag nem éri meg
2019. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Ezek luxusautók nem szempont hogy megéri-e 😁. Ha tetszik és van rá való vedd.
2019. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Isti1976 ***** válasza:
61%

5 éve használok egy 3.0d-t. Benzines motorral nem érdemes megvennni, a dízellel jó párosítás, de csak ha 10km és afeletti utakra használod. Rövid távokra a nagy dízel DPF szűrővel nem jó választás, a DPF regeneráció nem tud lefutni.


Kb 200.000km felett jönnek elő problémák és onnantól nem rentábilis a fenntartása (akár milliós kiadások), de ha kifogsz egy valósan 100.000km körülit, az jó lesz még sokáig.


Futóműve semmivel sem drágább fenntartású, mint egy A6-é, váltója ZF, elektromos hibái szinte nincsenek, nálam a csomagtartó zár működik, de valamiért csa zárt ajtónál, ha kinyitom a kocsit, akkor csak távirányítóról.


Ez az össz hibalista 100.000km alatt, meg egy 15eFt-os érzékelő.


A kopó alkatrészek drágák, mert nehéz az autó és nyomatékos, csak hogy tudd kb mibe kerül fenntartani;


- Olajcsere, kb 10eKm, használattól függ, kiírja; 50eFt anyagár

- Egy garnitúra gumi/év (igen /év): 200eFt

- Fékbetétek/2év: 50eFt (vagy több, de ennyiért már jót kapsz)

- Féktárcsák/3év: 80eFt (vagy több, de ennyiért már jót kapsz)

- Váltó olaj és tömítéscsere/5év: 150eFt


Minden rendelhető hozzá Angliából, a márkaszervíz drága (mint minden prémium márkához)


Fontos hogy legyen benne tolatókamera és ülésfűtés (olasz importokban nincs mindben)


Fékből a 355mm-es a jó, ennél ha benézel a felninél, nem egy középen kivágott nyerget látsz, hanem egy takarólemezt oldalról.


Az ülésdöntés opció volt, de minden értelmes ember kérte, érdemes lecsekkolni.


Ülését próbáld ki, a 2011-es ráncfelvarrott szerintem sokkal kényelmesebb előtte nem tart oldalról, illetve 2011-től 8 sebességes ZF van benne, ami autópályán hasznos.


Fogyasztása vároban; 10.5l/100km

autópálya rövid úton: 8l/100km

autópálya 100km felett: 6.5l/100km


Egyébként elképesztően jó vezetni és a dízelmotorja halk, egyenletesen erős, futóműve reagál a kormányzásra, tart de nem ráz, mestermunka.


Bármelyik verziót veszed meg 211LE, 240LE, 275LE, ugyan az a motor, fék és váltó, pl a 211LE-s is felprogramozható 275LE közelébe, negatív következmény nélkül, tovább húzni nem szabad, a motor felső limitje a 275LE/600Nm, az új gyári 300LE/700Nm-es verziók hullanak.


Sok siket a nézelődéshez!

2019. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Isti1976 ***** válasza:
61%

...Illetve vezérléscsere:


- első: 160eKm vagy 10 év -> most időszerű a 2010-es évjáratnál, ha van róla számla hogy megcsinálták az nem hátrány

- hátsó szíj; 240eKm vagy 9 év -> van hátsó üzemanyag szivattyú szíj is, arról is kell hogy legyen számla vagy azonal cserélni kell


A kérdésedre válaszolva; a 3.0d megbízhatóbb és erősebb, ugyan akkora fogyasztás mellett, mint a 2.7d.

2019. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez elég hasznos volt!
2019. szept. 16. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!