Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson motor blokkja melegszik...

Krómgyűrű kérdése:

Simson motor blokkja melegszik és nem éri el a gyári végsebességét sem. Mi baja?

Figyelt kérdés

Új BVF karburátor van rajta, tökéletesen beállítva. Gyújtása megszakítós, hézagok jól vannak beállítva. Gyertya Brisk N14C azt hiszem. Szép kék szikrát ad hidegen, melegen. 1-2 rúgásra indul mindig. GPS-szel mérem a sebességet, fél évvel ezelőtt ment 60-63-at is, most az 50-et is nehezen éri el. Pörög, de nem megy. Akkor még a kuplung nem emelt ki rendesen, ezért szétszedtem, hogy csiszoljak a lamellák széléből, hogy ne ragadjanak. Azonban azóta romlott a helyzet. Maximum 50-53-mal tudok menni, állítottam akárhogy, nem volt az igazi. Szétszedtem újra, és kopottnak véltem az összes lamellát és a rugókat is gyengének. Kicseréltem őket, ám azóta is ugyan ez a baja. A kuplung bowdenem is teljesen laza, de így is mintha csúszna a kuplungom magas fordulaton. Olaj 80W90. Ezzel, fél éve még nem csúszott, semmi baja sem volt. Ezért azt gondolom, hogy ez jó.


A másik dolog az, hogy melegszik az egész blokk, még a hátulja is!! Sőt, a kuplung és gyújtás dekni majdnem olyan meleg, mimt a henger. Illetve leállításkor furcsa szagot érzek a motor körül, nem olyan mint a kipufogó füst, hanem más. Ez gondolom közrejátszik a melegedéssel.


Én már nem tudom mi baja a motornak, kezdem feladni.:/



2019. aug. 10. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szag amit érzel nem valószínű, hogy a melegedést okozza, hanem a melegedés okozhatja a szagot. Elsőre, mivel nem megy és melegszik, azt mondanám, túl szegény keverékkel üzemel, ennek következménye a gyenge teljesítmény és az elnyúló égésidő miatti fokozott hőterhelés. Nem bonyolult a Simson, jók kell legyenek a főtengely szimeringek, a hengertalp és karburátor tömítés, a dugattyú a gyűrűkkel, aztán be kell állítani.
2019. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Holnap meg is nézem, és állítok a keverék szabályzó csavaron. Szimeringeket tavaly cseréltem, tömítéseket pedig még idén.
2019. aug. 10. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, majd írd meg az eredményt. Csalóka a keverék beállításnál, hogy ha szegény a keverék, pörgősebb a motor, de ez sajnos nem jelent megfelelő teljesítményt.
2019. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vortrex ***** válasza:

Szerintem csak az a baja, hogy nyár van. Ez csak egy kétütemű motor, írtad hogy 60-nal is mész vele, vagyis húzod neki rendesen, ilyenkor simán át forrósodik az egész blokk, mint a rosseb, és be is sülhet. Ezt egyszer is elég megcsinálni vele egy jó meleg napon, hogy elveszítse az erejét.


Kétlem, hogy magas fordulaton megcsúszna a kuplung, inkább csak vesztett az erejéből, pláne ahogy forrósodik a motor egyre jobban, ez teljesen normális.

2019. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Teljesen igazad lehet, de este/éjszaka szoktam leginkább motorozni. Nappal nem sok időm van. 60-nal már nem is megy a motor, 50-53 az a maximális tempó. De nem is értem, pörög mint állat, de nem megy...

Szerintem valami baja van, azonkívűl, hogy meleg van. Ekkora teljesítményváltozást nem okozhat a nagy hő.

2019. aug. 11. 11:12
 6/11 anonim ***** válasza:

De nem jól írod le a hibát.

" pörög mint állat de nem megy ".

Ebből az jön le hogy csúszik a kuplung.

2019. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így van. Gondolod, ha csúszik a kuplung, azért melegedhet? Szerintem nem. De javíts ki ha tévedek. Cseréljem le a 80W90 olajat 5W40-re?
2019. aug. 11. 11:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csúszik a kuplung, ott durva súrlódási hő keletkezhet, az égett lamellák magyarázhatják a szagot. Olajcsere nem fogja megoldani, plusz az 5W40 nem váltóba való. Lamellákat kellesz cserélni, ha tényleg az a baj, plusz friss olaj az égés és szennyeződések miatt.
2019. aug. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Újak a lamellák.
2019. aug. 15. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
És az kizárja, hogy csússzon?
2019. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!