Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcsapágy csere vagy...

Kerékcsapágy csere vagy levétel utáni visszaszereléskor mennyire kell meghúzni a kerékcsapágyat?

Figyelt kérdés

Kerékcsapágy csere vagy levétel utáni visszarakáskor mennyire kell meghúzni a kerékcsapágyat?

Pl. Féktárcsa felszabályozás után összerakáskor bezsíroztam + ugyanabba a pozícióba tettem vissza. De szerintem már van annyi kopás 100 ezer után, hogy ráállítsak. A kérdés, hogy mennyire?



2019. aug. 11. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Féktárcsa levételnél mi köze van a csapágyhoz?
2019. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kúpgörgős csapágyak egymással szemben?

Az anyáját meg sasszeggel kell rögzíteni?

Szinte csak érintőlegesen szabad meghúzni, úgy, ha megmozgatod a kerékagyat, már épp ne legyen holtjátéka.

Az a lényeg, semennyire se szoruljon.

Kicsit szorul, vagy túlhúzod, hamar megzabálja önmagát.

És inkább lötyögjön, mint hogy szoruljon.

Ha felrakod a kereket, akkor ne lepődj meg, ha tudod mozgatni, és kotyogni fog. Úgy lesz jó.

2019. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ezt nehogy megtanuld hogy lötyögjön és úgy menj vele, mert ez aztán megeszi a csapágyat.

Túl se szabad húzni, de lötyögni se szabad neki.

2019. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1#

Van ilyen is hogy egybe van a tárcsa a kerékaggyal.

[link]

2019. aug. 12. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!