Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mikor és hogyan vettétek...

Ti mikor és hogyan vettétek az autótokat? Hitelre vagy össze gyűjtöttétek rá?

Figyelt kérdés

Most gondolkodom, hogy ha minden okés, akkor lehet veszek fel hitelt és veszek egy elektromos autót, persze használtat 4-5 millió körül.


De megelőzve ezt kis gondolkodásba merülnék, hogy mások, hogy tették, gyorsan egyből hitel vagy kp. ?


Mennyi idősek vagytok? ( fontos számomra, hogy a fiatalabbak és az " idősebbek" hogyan döntenek )


2019. aug. 11. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Használttal mindig megszívtam.

Swift glx 1.2 automata 4.5 millió. 5 év garancia.

Telefon, laptop aksija aksija meddig bírja? 2 év után 50% 5 év után csere. Autóban milliókért.

Autóra hitel? Nincs pénzed és autózni akarsz? Hitelt, csak lakása szabad fevenni, albérlet helyett gazdaságosabb.

2019. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Fiatalabb koromban hitelre vettem az autókat, most 50 évesen már megengedhetem hogy kp vegyem.


Ne félj az elektromos autóktól, tovább tart az aksi benne mint maga az autó. A mobil, laptop direkt úgy van tervezve hogy néhány év után újat keljen venned. Kocsiban ezt nem merik.

2019. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, már-már közhely, de autóra, pláne használtra soha nem vennék fel hitelt. Akkor inkább buszoznék.

A mostani autómat 2017 decemberében rendeltem meg. Ekkor kifizettem 500eFt előleget. 2018 februárjában lehetett átvenni. Ekkor fizettem ki, vagyis utaltam át a bankszámlámról a kereskedésnek a fennmaradó részt. A forgalomba helyezés költségét (150eFt) a helyszínen bankkártyával fizettem. Az egész "mulatság" 7,5M-ba került.

Az előző (első) autómat használtan vettem 2011-ben, 1,5M-ért, amit szintén átutalással fizettem az előző tulajnak.

Jelenleg 36 éves vagyok. Az első saját nevemen lévő autómat 28 éves koromban vettem (jogosítványt 17 évesen szereztem, de addig munkahelyi céges és/vagy családtagjaim autóit használtam). Első vadonat új autómat 34 évesen vettem.

2019. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindig volt annyi összegem, hogy az eladott autóm árával tudtam venni egy fiatalabbat, pl köbcenti maradt ugyanaz, csak épp előző volt egy 6. generációs autó, amire cseréltem volt 8.

Új autóra még márkán belül maradva sem lenne pénzem, mert 9-11millió egy jól felszerelt modell, az alap autókat azért nem is keresik annyira a használtak között sem.


Nekem második autóm ez, amíg nem megy le a 2016-18as modell elérhető árra, addig marad a mostani.

Én szimpátia alapján kerestem autót, és fontos volt hogy viszonylag erős is legyen, de mindennapokban is autózható maradjon. Nálam bevált az adott márka, így maradok ennél.


Hitelt azért nem vettem fel soha mert ha kell akkor inkább az ingatlanra szánnám azt az összeget, egy autó nem olyan fontos mint egy tetőcsere, fűtés korszerűsítés. Megtakarításom van, de használati cikkért nem nyúlnék hozzá.

2019. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kevesebb, mint a vételár harmadára vettem fel hitelt egy 3 millió feletti viszonylag ritka autóra.

Nincs baj a hitellel, most nagyon alacsonyak a kamatok, megéri. Vételár harmadánál többet viszont nem szabad felvenni szerintem. Ha összetöröd a saját hibádból, a roncs eladásából nagyjából ki tudsz jönni nullára, még ha kocsi nem is marad (De tartozás sem)

2019. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
53%

41/f

Autót hitelből nem!

Most van a 4. És 5. autóm/autónk.

Mondjuk a legdragabb volt 720 ezer. :-) én 1 millió nal többet nem adnék autoert

2019. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 millió volt, zsebből. Annyi tartalék maradt, ami a szervizelés utána+ 2 havi megélhetés.


Nem is szerettem volna többért, tekintve hogy első autó.

26/f

2019. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hitelre nem vennék soha
2019. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!