Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is szoktatok ilyet figyelni?

Ti is szoktatok ilyet figyelni?

Figyelt kérdés

Egy ideje parkolóban szoktam nézegetni a mellettem álló kocsik kerekeit. Meglepő módon drágább kategóriában is láttam olyat hogy a gumi tükörsima illetve még a téli gumik vannak fent. Oké hogy egy csóró 2-3 évig is elmegy rossz gumival, vállalva a rizikót, na de egy tehetős miért nem cserél téli-nyári szettet?


Régen emlékszem a rendőrök igazoltatásnál nézték a kocsit, ha kopott gumi volt akkor figyelmeztetett, hogy leveszi a rendszámot ha legközelebb is meglátja.


Ma meg már semmit sem néznek csak a kötelező érdekli őket. Egyre jobban fellazul minden és bármit meglehet csinálni amit régebben nem.


2019. aug. 11. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert valójában nincs akkora pénz, csak virítani kell a drága autót, fenntartani már nem futja a hitel mellett. Ha megnézed mennyibe kerül egy szett 19-20" normális gumi máris látszik...
2019. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kora tavasszal nézegettem, hogy ki milyen gumit tesz fel az autójára...


(Gumisnál 2 órás sor volt, valamivel el kellett ütni az időt).


Vicces volt amikor több milliós Audikra, Mercikre gagyi román meg keleti gumikat tetetnek fel :D


Aztán amikor én meg rakattam fel a drága Bridgestone gumikat a 30 éves kocsimra akkor néztek, hogy "Ez erre lesz?!?!?".

2019. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a 19-20 colos gumikra gondoltam, azok tényleg drágák, de aki ilyen kategóriájú kocsit akar amire a gumi is drága, azt ne hitelből vegye hanem a saját pénzéből és máris be tudja kalkulálni a 4 új kereket. 14-15-ös gumikat már 15 alatt is lehet venni, nem kell Michelinben gondolkodni vagy nagyobb markában.
2019. aug. 11. 19:56
 4/11 A kérdező kommentje:
#2, ezaz, én is ugyanezt látom hogy a tehetős sajnálja rá a pénzt a legjobban. :)
2019. aug. 11. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:

"Oké hogy egy csóró 2-3 évig is elmegy rossz gumival, vállalva a rizikót, na de egy tehetős miért nem cserél téli-nyári szettet?"

Azért, mert itthon az ötméteres, fekete nímett presztízsótót általában nem tehetősek veszik. Nagy részük egyszerű kisstílű telepi suttyó, aki elő akarja adni, hogy ő az élet császára, aztán mikor megvan a nagy ótó nagy zenével, nagy felnivel és feltöltötte fészre az ótó előtt feszítős képet Oakley-utánzat napszemüvegbe' és Guan Yao izomatlettába', ott farag le a tetemes fenntartási költségekből, ahol tud, hogy hó végén legalább margarin jusson az egyhetes száraz kenyérre, ha már parizer nem is.

2019. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is feltűnt, de télen amikor nyári kerekeket láttam drága autókon, én a gumira adok, pedig csóró kis senki vagyok meg régi Swiftem van , szóval igazából nekem semmi keresnivalóm se lenne az utakon mert csicskagyászkoprosó vagyok.
2019. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem te vagy csicska a Swifteddel hanem az, aki villogós kocsival tükörsima gumin fut télen, nyáron.
2019. aug. 11. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok esetben csak hanyagság. Haveromnak ott vannak a jó minőségű nyári gumik a garázsban, de lusta volt feltenni, téligumival jár.
2019. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem volt 8 évig egy 99-es évjáratú munkás kocsim, 13-as gumi kellett rá, de vagy 5 évig nem cseréltem rajta gumit, télivel mentem. Aztán megütődött kátyúba a bal első felni, picit eldeformálódott és állandóan leengedett a kerék. Gumis adott hozzá új felnit meg tescoba találtam nagyon nehezen utolsó 2 darab nyári 13-as gumit. Még autós boltban se volt 13-as, sőt használt se sehol úgyhogy nem tudtam mind a négyet átcserélni csak az első kettőt, de utána már eladtam a kocsit. Úgy gondolom egy maximum 150 ezret érő kocsi nem annyira feltűnő mint egy több millás. De sajnos a drágább kocsikon többször látok ilyeneket hogy lespórolják a gumit.
2019. aug. 12. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:

"nem annyira feltűnő"

Ja hogy te azért veszel gumit, mert feltűnő? Nem is azért, hogy meg tudj állni/fennmaradj az úton?


Nincs több kérdésem

2019. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!