Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az összes H Astra eszi az olajat?

Az összes H Astra eszi az olajat?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek, de minden ismerősöm le akar beszélni, hogy eszik az olajat.

Az összes motorra igaz ez?

Engem személy szerint az 1.8 benzin érdekelne



2019. aug. 11. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
ezen nagyon egyszerűen lehet segíteni. szét kell szedni, tömítéseket ki kell cserélni. amelyiknél ez már megvolt, ott nincs ilyen probléma...legalábbis nem olyan drasztikus, mint egy gyári 10-12 éves motornál.
2019. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aha... é fizesd ki a 400-500e forintot a "tömítésekre" amik mellett kicserélik a gyűrűket meg a hajtókar csapágyakat is... stb.


Aki volt olyan hülye és betartotta a gyár által előírt 20e km-es csereperiódust annak már 100e km-nél elkezdi szépen enni az olajat.


Aki 10e-nként cserélte annak később jön ki ez a problem.

Na de kérdés mennyi km van a kiszemelt autóban? (Na meg, hogy valós-e ez a km?)

2019. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Aki volt olyan hülye és betartotta a gyár által előírt 20e km-es csereperiódust..."


Helyesbítek, 30e km a gyári csereperiódus, mindig is ennyi volt.

Jó magam egy 2005-ös, azaz 14 éves példánnyal rendelkezem, ami 314.000km-nél tart. 15.000km-enként cseréltettem benne mindig olajat. Soha, egyetlen ml-t sem kellett még rátöltenem. Igaz az enyém nem benzines, hanem 1.7cdti. Benzineseknél nagyban függ az előélettől az olajfogyasztás mértéke. A cserék gyakorisága és hogy mit töltenek bele. Pl láttam már olyat, akinek szent meggyőződése, hogy a H Astrába teljesen jó a teszkós 10w-40-es(!) olaj. Aztán eladja és a következő tulaj hiába tölti bele az előírt minőséget, szidni fogja, mint a bokrot, hogy milyen hulladék ez az Opel motor. Így keletkeznek a városi legendák...

2019. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, én megcsináltam. nekem kijött 300ezerből, amiben még benne volt egy hengerfej felújítás meg a két vezérműtengely cseréje.
2019. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.6 os H Astrám van... Nem eszi az olajat. 15 ezrenként cserélem (csakis a gyári előírtra! Ez fontos!)
2019. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!