Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó leváltás...

Automata váltó leváltás közben az egyik fokozatnál üt egy nagyot, mi lehet a gondja?

Figyelt kérdés

Ford Mondeo 2007-es 310e km-el, nemrég került hozzam. 300-as nagy szerviz megvolt maradéktalanul, automata váltó olaj csere is (a szervizt még nem én csinaltattam).

Tegnapelőtt kezdte, és most 10-ből 9-szer üt egy nagyot amikor 2-bol vált le lassítás során. Olyan kicsit mintha beragadni ilyenkor leváltás közben. Ha intenzív a fékezés aranyosan nagyobbat rúg.

Milyen problémák előjele lehet, mit érdemes tennem, menthető még? Előre is köszönöm.



2019. aug. 13. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez simán csak valami elektronikai hiba lesz, valamelyik mikro kapcsoló rosszul kapcsol. Dehogy hol van ez a hiba , na azt lesz nehéz kikeresni.
2019. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokan tapasztalták, hogy váltó szoftver optimalizálás után nem üt. Az enyém (2007 2.0 TDCi, Aisin váltó) hébe-hóba csinálja, de tervezem az optimalizálást. Hátha csak annyi a baja. Ha nem javul, akkor sajnos kezdődhet a váltó közelebbi megvizsgálása.


Ajánlom a "Ford Mondeo Mk4 Club Hungary" Facebook csoportot!

2019. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos Én is ezzel a hibával kezdek küzdeni. Asain váltó. nektek ennyi idő után mit sikerült vele csinálni?!
2022. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már nincs nálam az az autó, megmaradt végig a hiba, főleg melegebb időkben jelentkezett. Azóta nem tudom mi a helyzet,
2022. nov. 1. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!