Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi papiros esetleg már...

Külföldi papiros esetleg már lejárt külföldi papiros motorkerékpár honosításának a menete?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék konkrét választ kapni aki pontosan tudja a pontos menetet bele szabad e vágni olyannak aki még nem csinálta, mik a buktatók mire kell vigyázni? Tudom le van írva google kereső hoz találatokat de a teljes valós fontos lépésekre vagyok kíváncsi pl.eleve milyen papirokkal szabad átvenni, minek kell meglennie gondolok pl.egy olaszból behozott motorkerékpárra? Olvastam már olyan intelmeket is hogy kétnyelves adás-vételi szerződés kell mert ha nem egyből 25e.-el kezdődik az erre szakosodott "hívatalos" fordító iroda, na ilyen részletekre lennék kíváncsi. Továbbá ha én megveszem itthon valakitől aki nyilván behozatta vagy behozta akkor az én adásvételi szerződésem milyen viszonylatban köttetik? Az olassz eladó és én köztem nem lehet mert én egy harmadik fél vagyok, na ezek részletei érdekelnének továbbá a pontos lépések,ilyenek regisztrációs adó (hogy kell intézni), eredetiségvizsgálat (ezt ismerem), kötelező biztosítást kell kötni és ezután jön az átíratás ugy a műszsaki vizsga vagy fordítva? Tudom ezek legalább 100e.-be kerülnek egy 250-es motornál is de egyénileg megy-e vagy csak a rászakosodott honosítókra szabad bízni újabb nem kis ügyintézési pénzért?

#motorkerékpár #honosítás #Jármű honosítás #külföldi papiros
2019. aug. 14. 07:17
 1/1 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én nem vergődök ilyennel, intézze el az eladó, vagy olyan aki ebből él. Ha az eladó nem vállalja akkor mindjárt vidd magaddal azt aki bevallalja a forgalomba helyezést higy megnezze adásvétel előtt a papírokat. Nyilván ez ia plusz pénz lehet de megéri.

Lehet az, hogy nepper hozza be nyílt adásvételi vel, akkor Te leszel aki megvetted a külföldről. Igy a nepper kiesik a körből ha pl reklamáció lenne.

Ha hivatalos kereskedő akkor Te es közte lesz adásvételi es akkor magyar nyelvű elég.

2019. aug. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!