Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsa zaj a bal hátsó keréktő...

Furcsa zaj a bal hátsó keréktől. Abs hiba lehet?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete lettem figyelmes rá, hogy a bal hátsó keréktől menet közben sebességtől függő hang hallatszik. Nehéz leírni, olyan mintha valami nem fémes dolog minden kerékfordulatkor nekiütődne valamihez. Fékezéskor megszűnik a hang, azonban a felengedése után ismét hallható. Hátul tárcsa fék van, pár hónapja ugyan ennél a keréknél fékmunkahengert, mindkét oldalon féktárcsát, fékbetétet cseréltek. Azért gondolok valami ABS-el kapcsolatos hibára, mert többször volt a javítás óta, hogy a műszerfalon az abs hibajel kigyullad, látszólag minden ok nélkül, majd következő indításnál elmúlik, és napokig semmi. Voltam szerelőnél más miatt, de nem tudták kiolvasni a hibát, és akkor éppen a visszajelző sem világított. 99 es Honda Civic

2019. aug. 14. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet a fékbetét ér hozzá a tárcsához. Nem melegszik jobban mint a másik?
2019. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem melegszik, vagy ha igen akkor sem érzem kézzel, viszont pont azért lett a fékmunkahenger cserélve, mert megszorult menet közben.
2019. aug. 15. 00:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Új vagy bontott féknyerget kapott, esetleg fel lett újitva?

Ezeknél sűrűbben előfordul a munkahenger/dugattyú szorulás. A felújítás pedig nem mindig sikerül elsőre..

2019. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak felújítottat kapott. Amúgy már a hiba egyik részére rájöttem. A kézifék bal oldalon nem old ki teljesen. Ha maxra behúzom, nem enged ki. Lehet ezért írja az abs hibát is.
2019. aug. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!