Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a max összeg amiért...

Mi az a max összeg amiért vennétek használt autót?

Figyelt kérdés
2019. aug. 16. 21:57
1 2
 1/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
19%
1 millió
2019. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
82%
500k
2019. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
4-5 millió forint.
2019. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
5Millió autónál, motornál pedig 3,5M.
2019. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 700ezerért vettem, kb. ez volt a plafon
2019. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Öt válasz, öt különböző összeg - ebből milyen következtetést lehet levonni?

Számomra ez a kérdés értelmetlen, már ebből a kevés válaszból is az szűrhető le, hogy ahány ember, annyi féle szempont lehet, lehetőségek és igények miatt is.

2019. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2-2.5
2019. aug. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Sose veszek többet használt kocsit
2019. aug. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha megkeresném a havi nettó 300-at, akkor max. 3 millió. Mivel alig több mint afelét keresem, ezért 1.3M. És ez már a nagyon max.
2019. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

# 6-ossal egyetértek. Ez eléggé szubjektív dolog, hogy ki mennyiért venne használt kocsit, kinek milyen szempontok fontosak, és kinek mennyi pénz áll rendelkezésére.

Kicsit kiegészíteném a korábbi válaszomat. 1-1,5 millió alatt nem vennék semmilyen autót. Amit ez alatt árulnak vagy nagyon öreg, vagy csillió km van benne, vagy egyéb sumákság van. Mivel általában nem egy-két évre szoktam autót venni, nem cserélgetem őket mint az alsógatyákat, és nem is városi rövid távokon járok, ezért nálam fontos szempont, hogy még jó darabig megbízhatóan használható legyen egy autó.

4-5 millió forint meg az a felső határ, aminél többet egy lutri használt autó miatt nem mernék kockáztatni. Ennél nem sokkal többért, már egész jó új autókat is lehet kapni, sok év garanciával. Ezért elgondolkoznék hogy inkább már azt venném mert nem kell sokat hozzátenni.

# 8, én se vennék már használtat, csak nem ezt kérdezték. De ha már itt tartunk: mivel 8-10 évre tervezek egy autóval, nem igazán érdekel, hogy mennyit veszít az értékéből. Sosem úgy veszek autót, hogy az első perctől azt kezdem számolgatni, hogy ha most ráunnék, mennyiért tudnám továbbadni. Jelenleg egy újonnan vett 1,5 éves autóm van, 24.000km-rel. Őszintén szólva, fogalmam nincs, hogy így mennyit érne most. Nem is nagyon érdekel. Továbbá nekem vételkor megéri a felárat, hogy én konfigurálom össze az autót. Olyan színben, olyan kárpittal, olyan felnivel, olyan felszereltséggel, olyan motorral, ami nekem tetszik, pontosan megfelel az igényeimnek. És nem vagyok kénytelen kompromisszumot kötni, mint a használt autó piacon, hogy ilyen volt, ilyet árultak, ezért ilyen lett. Azt is szeretem, ha én járatom be az autót, pontosan tudom, hogy volt használva, mi, mikor, mire lett rajta cserélve. Egy idősebb, sok tulajos használt autónál ezt már problémásabb visszakövetni.

2019. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!