Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek akkor, ha olyan...

Mit tegyek akkor, ha olyan vagyok mint Spongyabob Kockanadrág? (De halál komolyan) Egyszerűen képtelen vagyok letenni a jogosítványt. Mindig megbukok a gyakorlati vezetésen.

Figyelt kérdés

Szinte teljesen olyan vagyok, mint Spongyabob. Illetve nem teljesen szinte. A KRESZ-t azt alaposan ismerem, nem azzal van a baj. Beülök az autóba és egyszerűen képtelen vagyok figyelni a vezetésre. Leginkább akkor van a baj, ha sok felé kell figyelni. Pl városban. Egyszerűen képtelen vagyok figyelni a gyalogosokra, mert ugye (részben magamból kiindúlva) nem mindig zebrán megyek át, ha igen, akkor gyakran átszaladok. Figyelni kell a közlekedési táblákra, a biciklisekre, a forgalomra, a parkoló autókra, a kutyára, macskára, sündisznóra, hogy el ne üssem. Figyeljem a jelzőlámpákat, stb. Egyszerűen képtelen vagyok ennyi mindenre figyelni. Még 2-3 dologra csak-csak nagy nehezen tudok figyelni párhuzamosan, de ennyi mindenre nem. Még 2-3 dologra is csak rövid ideig bírok figyelni. Egyszerűen ennyi mindenre figyelni egyszerre nekem nem megy. Nem tudom, hogy ez másnak hogyan sikerül. Én minden figyelmemet az útra és a környezetre fordítom vezetés közben, de egyszerűen kevés. Nem megy. Nem tudok ennyi mindenre figyelni. Köztem és Spongyabob között annyi különbség van, hogy ő simán leblokkol, amikor vezet. Én nem blokkolok le, csak képtelen vagyok ennyi mindenre figyelni.

Nyílt terepen, vagy kevésbé forgalmas helyen nincsen gond, mert nem kell annyi mindenre figyelni.

Tanácsok?

Más hogyan csinálja?



2019. aug. 17. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A saját, és a többi közlekedő érdekében, ne vezess.

Nem ciki, nem mindenki alkalmas a vezetésre, ezt be kell látni.

(A törvényhozóknak is be kellene, nem pedig a fejőstehenek számát növelni mindenáron)

2019. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de aki alapvetően gyalogosként sem képes alapvető szabályokat betartani, az mit akar egy autóval közlekedni? Ha tudod, hogy ennyire nem tudsz figyelni, akkor már a tanfolyam előtt elmehettél volna egy PÁV vizsgálatra és akkor megkímélhetted volna magadat a felesleges költekezéstől.
2019. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Huu aztán a nagyokosok beindultak , a "vezetés a vérembe van " csávó meg tiszteletnek örvend, aki meg bevallja, hogy még mondom , figyeltek? MÉG figyelmetlen üert új neki a szituáció azt meg jobb 1-re kényszerítenétek vagy a buszra. Ez bizonyítja azt, hogy a tolerancia csak akkor elvárható ha magatokról van szó.

SpongyaBob is levizsgázott, egyszer láttam azt a részt, semmi sem lehetetlen, én is pl. levizsgáztam teherautóból, pedig általános iskolában diszkalkuliámból kifolyólag a matek tanár mondta, hogy jogsim sose lesz, két hét múlva megyek páv1-re(meg 2 meg 3 mindet befizettem) és ott kiderül, hogy akkor reménykedjek benne, hogy célom elérem vagy csak hobbiból művelhetem, de akkor megyek egyetemre ha nem jön össze a PÁV. Mint mondtam, neked ez még új, laza vagy és figyelmed nem összpontosítod. De az oktatód ehhez mit szól? Nem segít?

2019. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

De cuki hasonlat :DD


Én is most csinálom a jogsit, 10 órán vagyok túl. Szerintem ezen ne is stresszeld magad. Magamon én azt vettem észre, hogy habár eléggé figyelek, mégse tudok még(!) mindenre. Van, hogy sávváltáskor nem nézek tükörbe, kanyarodásnál nem nézem a jobb oldali holtteret, mert egyszerűen néha kimegy a fejemből. Mindig mondom az oktatómnak, hogy mekkora szerencsétlen vagyok, pedig mindig megdícsér, mert alapvetően a vezetés jól megy szerencsére. Ne írd le magad máris, azért vannak a forgalmi órák, hogy ezeket megtanuld, és berögzüljön, hogy mikre kell figyelni. Van akinek gyorsabban megy, van akinek nehezebben. Nem egy embert ismerek, aki 55-60 óra után tudodd sikeres vizsgát tenni.

De a PÁV vizsga tényleg nem hülyeség.

2019. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát, erre a figyelem témára most nagyon ráfeszültél. Nem szabad ennyire. Vizsgázni pedig addig ne menj újra, amíg kicsit le nem nyugszol. Veszel még órákat, az oktatót pedig megkéred, hogy segítsen irányítani a figyelmed.

A közlekedés alapvetően egy logikus dolog, vagyis elég jól meg lehet szokni, hogy hol kell jobban figyelni, melyik irányokba, milyen sorrendben. A reakcióidődet is "ki kéne ismerned", hogy ehhez képest tudd, hogy neked épp mennyire előre kell figyelned. Az össze-vissza rohangászó gyalogosok sem a semmiből bukkannak fel általában, hanem már látod a járdán a mozgásából, hogy készül valamire. Akkor te is készülsz rá, hogy jó eséllyel fékezned kell majd. Ugyanez igaz a forgalomban résztvevő autósokra is. Rajtuk is általában látni, hogy jól vezet és tudja mit csinál, vagy kóvályog össze-vissza, kiszámíthatatlan, azt se tudja hol van, akkor az ember ösztönösen távolabb marad tőle.

Ez amúgy mind tanulható dolog, de csak gyakorlás útján. Ahogy gyakorlatot szerzel a vezetésben, úgy látsz meg egyre többet a világból a szélvédőn át. Kezdőként én is úgy éreztem, hogy ennyi mindenre nem lehet folyton figyelni, és fél óra vezetés után agyilag teljesen lefáradtam. Két év után meg csodálkozom, hogy mi volt ezen olyan nehéz régebben.

2019. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Lényeges információk hiányoznak a leírásból.

Mennyit vezettél eddig, és az eddig levezetett időszakban volt-e fejlődés?


Szinte minden tanulónak nehézséget okoz kezdetben a figyelmet megosztani.

Amíg az autó kezelés nem működik rutinból, addig az is leköti a figyelmét, és kifelé is figyelni kellene mindenre - természetes, hogy ez nem megy azonnal, de van egy oktató számára érzékelhető fejlődés.

Mit mond az oktató?

Egy normális oktató 15-20 óra gyakorlás után már fel tudja mérni, ha a tanulója nem fejlődik, képtelen összpontosítani a figyelmét. Ritka, de van ilyen.

Itt konkrét segítséget nem kapsz, látod, már a megmondó emberek azzal kezdik, hogy ne vezess, pedig a leírásból semmi különös nem derült ki, minden tanulónál természetes jelenség, hogy képtelen mindenre figyelni, azért kell gyakorolni, hogy ebben is fejlődjön, de a fejlődést az oktatónak érzékelni is kell.

Van, akinél ez gyorsan történik, másoknál lassabban, ami megint nem gond, természetes... a gond az, ha nincs fejlődés.

Kétes esetekben valóban érdemes csináltatni egy PÁV vizsgálatot, fölöslegesen ne költsd a pénzt, de a kérdés továbbra is az, hogy mennyit vezettél eddig, és mennyit fejlődtél?

Nem 30 óra gyakorlás után kell levizsgázni, az egy kötelező minimum óra szám.

2019. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg figyelem hiányos vagy és nem vagy alkalmas vezetésre. Van 5 alkalmad vizsgazni ha azutan nem sikerult mehetsz felméresre és kiderul. Akkor ez van.


En kevesbe voltam ennyire figyelmetlen de azert icipicit neha neha nekem is voltak ezzel gondjaim... ez valoszinuleg azert volt mert megfelelesi kenyszerem van es az oktatonak akartam bizonyitani... de miutan meglett a jogsim azota ez a figyelmetlenseg elmult es sokkal konnyebb minden igaz kresznel teljesen kresz szeruen kell vezetni amiket te majd ha lesz esetleg autod le fogsz szarni... ugyan is nem fogsz azzal foglalkozni, hogy ne csapd oda erosen a kormanyt hogy valtasz egybol kettobe nem csapkodod az indexet vigyazzol az uthibakkal...


De ha tenyleg ennyire nem megy akkor inkább engedd el a magad de legfokepp masok biztonsaga miatt.... vard ki a végét

2019. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal is segithetsz magadon, ha pl. Elképzeled, hogy egy videó játékban vagy és akkor kapsz maximalis pontot, ha mindent ugycsinalsz ahogy a kresz keri... nem kell rutinbol vezetned.. eleg ha leirsz es bemagolsz mindent... utana majd ki alakul a rutinod es abba benne lesz a figyelem
2019. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
21%
Szerintem önkéntes alapon vonulj be egy intézetbe mert te ön és köz veszélyes vagy
2019. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!