Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Alacsony fordulaton amikor kanyarodok és kezdenék gyorsítani akkor az autóm ránt egy nagyot mintha lefulladna, de utánna megy szépen, mi lehet ez?

aug. 17. 22:18  Privát üzenet  

A válaszok

A kérdés tartalmazza a választ. Alacsony fordulat.

A "megy szépen" pedig gondolom az 1300-as fordulaton morogva vergődést jelenti.

Közlekedés közben, sebességben lévő váltóval a forulatszámot nem engedjük 1500 alá. Ha lejjebb menne, vissza kell kapcsolni. A kis fordulaton gyötréssel nem spórolsz üzemanyagot, de sokkal jobban kopik a motor.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont aug. 17. 22:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem szoktam pörgetni az igaz, de nem a spórolás miatt. Inkább csak gurulok.

# 2/6Időpont aug. 17. 22:48 Privát üzenet
Ez a baj

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont aug. 17. 23:52 Privát üzenet
ezt a kérdést oldja meg az automata váltó. Az nem téved.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont aug. 18. 07:11 Privát üzenet

Mit jelent a nem, szoktam pörgetni?

1800-nál elváltod? Ugye nem... mondd hogy nem.

Benzinmotornál 2500 alatt nem kapcsolunk fel, ha kicsit haladni kell, gyorsulni, akkor 3000 alatt nem.

Ja, Kb. 6000-ig nem lesz semmi baja.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont aug. 18. 18:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Olyan a vezetési stílusom, hogy vmelyik nap kaptam kölcsön egy 1.9 tdi Passatot és a városban nem kapcsolt be a turbó ahogy mentem. Az enyémben nincs fordulatszám mérő, de egy 1.3 16v Toyota. Nagyon ritkán hajtom meg, inkább csak cruzolok.

# 6/6Időpont aug. 18. 22:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Amikor kanyarodok akkor kigyullad a kocsimban egy ilyen lámpás ikon. Ez mitől vamn? Úgy néz ki mint Aladdin lám, pája amiből kijön a Dzsini.30f
Fabiammal ha kanyarodok, akkor kopogó hang hallik előlről. Mit kell cserélni?
Vettem egy Chevrolet Orlandot és feltünt, hogy mikor kikanyarodok az utcánkból és 2-be elkezdek gyorsítani akkor kettőt rángat az autó, de csak 2es fokozatba és ilyenkor. Mi lehet ez?
Forgalmi vizsgán hibapontnak számít, ha nagyon lassan kanyarodok be egy utcába?
Balra vagy jobbra való kanyarodáskor zörgő hang jön az autó kereke felől. Mi lehet ez? Leginkább akkor tapasztalom, amikor tolatok és úgy kanyarodok. A kereket kizárnám, mivel a...
Telezöldes forgalomnál ha én balra kanyarodok, és a szembe jövő is balra kanyarodik, akkor milyen módon kell elhaladnunk egymás mellett?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!