Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely hang, de nem...

Féltengely hang, de nem féltengely? Daráló hang kanyarban?

Figyelt kérdés

A legkisebb jobbra fordulástól a legnagyobb kanyarig daráló hang hallatszik. Balra csend, csak jobbra darál. Pontosan olyan hangja van, mint a rossz féltengelycsuklónak, viszont hiába cseréltem ki mindkét oldalon, ugyanazt a hangot hallom továbbra is. A jobb oldali belső csuklót is cseréltem volna, ha csere után nem lett volna kétszer hangosabb a daráló hang, amit ekkor már egyenesben is csinált.

Kerékcsapágyak, lengéscsillapítók voltak cserélve, ami a féltengelyeknél bontható, mindent telenyomtam zsírral, semmi hatás a hangra. Hátha valaki találkozott már ilyen hibával, mert sem én, sem a szerelő nem tudja, mi lehet.


2019. aug. 20. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor a váltó kihajtást is nézzétek meg.
2019. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt többször ilyen, mindig gömbcsukló csere lett a vége. Egy alkalommal meg a féltengely összetartó csavar tört el, vagyis elrozsdásodott és szerencsére nem mentem vele hosszabb utakra meg nem is nyomtam neki, mivel a hangokból sejtettem hogy baj lesz, de idő nem volt szerelőhöz vinni. Még nagyobb szerencse hogy otthon álltam ki és akkor adta meg magát a bal első kerék, gyakorlatilag majdnem hogy kitört a kerék.
2019. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!