Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Féltengely hang, de nem féltengely? Daráló hang kanyarban?

A legkisebb jobbra fordulástól a legnagyobb kanyarig daráló hang hallatszik. Balra csend, csak jobbra darál. Pontosan olyan hangja van, mint a rossz féltengelycsuklónak, viszont hiába cseréltem ki mindkét oldalon, ugyanazt a hangot hallom továbbra is. A jobb oldali belső csuklót is cseréltem volna, ha csere után nem lett volna kétszer hangosabb a daráló hang, amit ekkor már egyenesben is csinált.

Kerékcsapágyak, lengéscsillapítók voltak cserélve, ami a féltengelyeknél bontható, mindent telenyomtam zsírral, semmi hatás a hangra. Hátha valaki találkozott már ilyen hibával, mert sem én, sem a szerelő nem tudja, mi lehet.

aug. 20. 09:28  Privát üzenet  

A válaszok
Akkor a váltó kihajtást is nézzétek meg.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 20. 09:31 Privát üzenet
Nekem is volt többször ilyen, mindig gömbcsukló csere lett a vége. Egy alkalommal meg a féltengely összetartó csavar tört el, vagyis elrozsdásodott és szerencsére nem mentem vele hosszabb utakra meg nem is nyomtam neki, mivel a hangokból sejtettem hogy baj lesz, de idő nem volt szerelőhöz vinni. Még nagyobb szerencse hogy otthon álltam ki és akkor adta meg magát a bal első kerék, gyakorlatilag majdnem hogy kitört a kerék.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont aug. 20. 09:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kattogó, kopogó hang, féltengely?
Személyautón elöl morgó hang haladáskor. Lehetséges a külső féltengely csukló hibája? Vagy ez kizárt?
Fékezéskor ropogó hang, balra kanyarodásnál kattogó hang, mi lehet a baj?
Kopogó hang a jobb első kerék felől kanyarodáskor. Alánéztem és a gumiharang ki van szakadva. Féltengely csuklót kéne cseréltetni, de nem tudom hogy külső vagy belső kell?
Suzuki 1.3 98 menet közben minden sebeségbe magas fordulatnál kopogó hang előlről. új kerékcsapágyak új féltengely új gömbfejemi lehet a gond?
Gázadásnál zümmögő, majd kereplő hang mi lehet?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!