Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdvözlet Eladtam egy autót 9...

Interexpress kérdése:

Üdvözlet Eladtam egy autót 9 éves amit rendbe tettem. Eltelt 3 hónap és felhívott a vevő hogy hajtókar hiba keletkezett az autón és eláll a vásárlástól, rövidesen vissza szállitatja az autót. Mi a jogi háttér magánszemélyek között?

Figyelt kérdés

2019. aug. 30. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem semmit ne csinálj, mintha meg se hallanád.

Neki kell bizonyítani hogy a hiba már a vásárláskor is fenn állt.

2019. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem szalon vagy te hogy teljes körű garanciát adj az autóra. Szép is lenne, ha minden időközben előjött hibával szaladnának vissza az eladóhoz.


Bár, rendben tettem. Ez nálad azt jelenti hogy megbütyköldted a garázsba okosba' vagy szervíz csinálta? Bár ha 9 éves akkor már nem az otthon szerelős modell lehetett.


Egyébként én is így tudom, hogy ilyen esetben neki kell bizonyítania hogy te már úgy adtad el neki.

2019. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha Ő eláll a vásárlási szándékától, akkor mond azt, Te meg elállsz a visszavásárlási szándéktól.

És a kör bezárult. ;)

2019. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Már elköltötted a pénzt.
2019. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Köszönöd, de nem szeretnéd visszavásárolni az autót. De úgy is mondhatjuk, hogy ez már az övé, mert megvette, kifizette, te pedig nem akarsz autót vásárolni.
2019. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 veterán vas ***** válasza:
86%

Azt ugye tudod, hogy az "elállási jog" általában olyan termékekre alkalmazható, amit nincs lehetőség előzetesen megtekinteni. (pl. netes rendelésnél)

Gondolom ez autóvásárlás sem "vakon" történt, ráadásul mindez 3 hónapos használat után. Szóval nyugodtan lehet levegőnek nézni az ilyen reklamálót.

2019. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen nincs. Én kiröhögném. Mond meg neki, hogy nincs pénzed autóvásárlásra.

A szerződésben gondolom benne volt a szokásos sablonszöveg, hogy megtekintett, kipróbált, jelen állapotában veszi meg az autót.

Nekem eszembe nem jutna egy használt kocsit negyed év után visszavásároltatni. Legutóbbi autót szalonból vettem, egyedi rendelésre legyártatva. Használom 3 hónapot beletolok pár ezer km-t, majd visszaviszem, hogy köszi, de meggondoltam magam, visszahoztam az autót és kérem vissza az utolsó fillérig az újkori 0km-es vételárat?! Szerintem még új autóra sincs sehol ilyen lehetőség.

2019. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
36%
Ha három hónapig olaj nélkül ment vele, nyilván tönkrement a motor.
2019. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell visszavenned az autót. Elvileg visszavehetetd, de nem kötelez rá semmilyen jogszabály.

Magánemberek között egy év szavatosság van, amitől az adásvételiben eltekinthetnek a Ptk. szerint.

Ha ez nem történt meg, akkor egy évig szavatosságot kell vállalnod olyan meghibásodásokért, amik oka már az adásvétel előtt keletkezett és nem tájékoztattad róla az eladót. Ilyen lehet egy fennálló hiba szándékos elfedése, elhallgatott törés, km óra visszatekerés.

A gépkocsi használtságából fakadó hibákra nem érvényes a szavatosság.

Tehát egy 9 éves használt autóban, főleg ha sok km-t futott, ha elromlik a motor forgó-kopó alkatrésze, annak a javítása az új tulajdonos dolga.

A leglényegesebb: bármilyen hibával kapcsolatban akarja érvényesíteni a szavatosságot, öt terheli a bizonyítási kötelezettség!!! És nem úgy, hogy beviszi a haveri műhelybe, ahol kinyomtatnak egy akármilyen hibalistát. Ennek szigorú szabályai vannak.

Az a baj, hogy a tahóság tömegsport lett, a sok nyomorék azt hiszi, hogy megvesz egy kocsit az új ár töredékéért, és egy évig majd az eladó fizeti neki a felújítást.El kelll hajtani, mint a lepkét. Ha fenyegetőzik, feljelenteni.

2019. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmi, csak olyan hibáért vagy felelős ami BIZONYÍTHATÓAN jelen volt az eladás pillanatában és nem tájékoztatták róla a vevőt. Ezt is neki kell bizonyítania - amit 3 hónap után soha egy szakember nem fog leírni.
2019. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!