Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indokolt esetben lehet lassan...

Indokolt esetben lehet lassan hajtani főúton?

Figyelt kérdés
Mondjuk műszaki hiba miatt. Vagy a biztonságérzetre hivatkozva. Lassan alatt 40-50 km/h-s sebességet értek. Mit mond erről a KRESZ?

2019. aug. 31. 08:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy lakott terülten kívül, 90 km/h-s maximális megengedett sebességű útszakaszon.
2019. aug. 31. 08:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De ha komoly a baj egyszerűbb leállni és trailert hívni, hogy elhúzzon.
2019. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert most a nyáron nagyon sok ilyen esetnek voltam szemtanúja a Balaton körül, és nem tudtam hogy szabályosan közlekednek-e akik ilyen lassan mennek. Azt hittem, hogy ez a forgalom akadályozásának számít, amit tilt a KRESZ. Mondjuk, többször is volt olyan, hogy ilyen lassan közlekedve mentünk el traffizó rendőrök mellett, és ők sem szedték ki azt aki miatt kilométeres kocsisor alakul ki, szóval akkor ezek szerint tényleg szabály így közlekedni. Köszönöm a választ!
2019. aug. 31. 09:16
 4/11 A kérdező kommentje:
*szabályos így közlekedni
2019. aug. 31. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Műszaki hibás autóval forgalomban részt venni tilos.

A "biztonságérzetre" csak abban az esetben lehet hivatkozni, ha olyanok az útviszonyok (monszun jellegű eső, tejköd, jeges út stb..) - minden más esetben ez a forgalom indokolatlan akadályoztatása.


Ellenben szerintem még nem volt precedens rá a történelemben, hogy rendőr ezért büntessen.

2019. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

A modern autók már letiltanak motorhiba esetén, lekorlátozzák a kocsi 50kmh-ra. Nem azért, hogy 200kmről hazavergődjön vele a sofőr, hanem azért, hogy félre tudjon állni vele biztonságos helyre, ahol megvárhatja a trélert.

két esetben mentem eddig 90-es korlátozásnál 30-50-nel. amikor frissen esett havat nem voltak képesek eltolni egy délelőttön keresztül a tekintetesurak, és amikor függönyszerű zivatarba kerültem, az első biztonságos lehajtásig, ahol megvártuk a végét.

Aki normál időjárási körülmények között nem képes tartani a 90-et, annak nem való jogsi, de ez nyilvánvaló.

2019. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Végig előzni tilos volt, záróvonallal, vagy mért nem előzted meg? Mond arról valamit a KRESZ, hogy országúton mennyi a megengedett minimum sebesség?
2019. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

#7


Átvitt értelemben igen, ugyanis ez áll a KRESZ-ben:

"nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza".


A 40-el szarakodás a főúton ezt a józan ész szerint kimeríti.

2019. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

"nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni"


Na igen, csak honnan számítunk valamit indokoltnak vagy indokolatlannak?

2019. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Na ez az, ahol a kiskapu van.


Mondjuk aki szerint az normális és indokolt, hogy egy tökéletes műszaki állapotú autó egy bexari sofőrrel nem mer 40-nél többel menni főúton az a delikvenssel együtt kéne, hogy visszaadja a jogosítványát.

2019. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!