Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MG alufelni? Hamisítvány?

Hacky kérdése:

MG alufelni? Hamisítvány?

Figyelt kérdés
Jövő nyárra szeretnék alufelnit vásárolni. Skoda octavia III. Nagyon tetszik a skoda octavia rs felnije, viszont azt több ok miatt nem szeretném megvenni. Böngésztem a netet és ezt találtam: [link] . Ez hamisítvány? Milyen minőségű? Valaki tapasztalat? Nem vagyok otthon ebben a témában.

2019. szept. 2. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nevezzük úgy, hogy utángyártott.
2019. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem olyan minőségre, mintha "random berendelnék valamit aliexpressről"? Illetve ez "legális"? Mert ugye a hamis dolgok illegálisak, és itt is feltűnően kisatírozták a márkajelzést a kupakról.
2019. szept. 2. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát megbüntetni nem fognak miatta mert "illegális" abban biztos lehetsz :D Ezeket inkább replikának hívják mint hamisítványnak. Minőségben alulmaradnak nagy valószínűséggel az eredetitől, de ezt utcai körülmények között nem fogod észre venni.

Meglepődnél ha tudnád, hány autón van replika felni... Replika AMG-k, replika S az Audikon, M-es a BMW-ken, replika Vossenek, stb. Ha van egy másfél millás Vossen szett egy 20 éves Passaton, aminek a piaci értéke 500 ezer forint, akkor azért szoktam gyanakodni :D. De gyakran még a több milliós német kocsikra is inkább replikákat vesznek, mert az feleannyiba kerül mint az eredeti...


Nekem fájna a szívem, ha a Mercimre valami szar replikát kéne aggatnom. Megtisztelem az autóm, hogy nem kap gagyit. Vagy rendeset, vagy semmilyen.

Ismerősöm Mercije is replika AMG-n gurul. Pedig egy 10 éves autóról beszélünk... Csak mert annak idején nem volt kedve kiadni annyit eredetire. Nincs vele baj. De aki kicsit is ért hozzá és tudja mit keressen (nincs beleírva hogy AMG), az látni fogja hogy replika.


Szerintem ez egy olyan autó, ahol ne akarj spórolni a felnin. Azt írod több ok miatt sem akarod megvenni az eredeti RS felnit. Megkérdezhetem, hogy az árán kívül mi a több ok? Méret? Nem ekkora a jelenlegi gumid? Vagy mi? 16-osba ez a felni nagyon nem mutat csak mondom. Ebből legalább 18 kéne. Ergo teljesen feleslegesen adnál ki 120 ezret egy 16"-os felnire. Végeredmény béna lesz :D --> Ez saját vélemény.


B opció: Keresel valami felnit egy rendes, középkategóriás elismert felnigyártótól. Rengeteg van.


Én a replikát hanyagolnám.

Ami a linkelt oldalt illeti... Hát nemtudom... Valóban ki vannak takarva a logók. De valahol meg nem. Van köztük replika az egyértelmű. (Vossen 150 ezerért? :D)

De pl. egy Borbet felniből ki az aki replikát csinál?

Szóval nem tudom... De az oldalon sehol sincs feltűntetve, hogy eredeti felniket árulnának...

2019. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A több ok ezt takarja:


Eredeti RS felni ha jól tudom 19". Magát a felnit ki tudnám fizetni, de nem szeretném, mivel nem a saját autóm, de én járok vele legtöbbet, és tervezem az autó vásárlást. Az eredeti 120k/db. Gumi... ekkora méretben megint csak rohadt drága. Illetve, nemtudom hogy méreteiben eltér-e maga a felni. Illetve a magyar utak sem erre a nagy felni vékony gumira vannak tervezve, a ballonos gumi többet elnyel. Nem szeretném csak azért szétrázni a seggem mert szép a felni. Meg szerintem egy rs felni elég furán hat egy 1.6 cr tdi-n (igen ez ezzel a koppintással is elmondható, csak talán kevésbé). Amúgy én is szeretném megtisztelni az autót, még ha nem is gyári, de minőségi alkatreszekkel.

2019. szept. 3. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!