Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan 400ccm naked bike,...

Brandon41 kérdése:

Van olyan 400ccm naked bike, ami nem fogyaszt sokat, megbízható és jó hangja van? (mondjuk ez szubjektív hogy kinek mi a jó hang) Ha van akkor melyik az a motor?

Figyelt kérdés

Remélem nem adtam olyan feltételeket amik összeegyeztethetetlenek

Lehet majd leteszem az A2-es jogsit, és egy 400 ccm (vagy talán kicsit kisebbet) motort szeretnék majd venni.



2019. szept. 2. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi a sok?

Szerintem az összes naked aerodinamikai katasztrófa - az enyém is - és mindegyik többet zabál, mint a spoileres társaik.


Most hétvégén volt nálam egy új 1250-es túra BMW, kijött 4,5 literből - csak lestem. A jóval gyengébb naked Yamahám többet eszik :D

2019. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát hogy azért 2-3-400 kilométert (de inkább 3-400km legyen meg, lehet hogy sokat várok) tegyen meg.
2019. szept. 3. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Keretet nem írtál, úgyhogy új és régebbi típusokat is írok, idomosakat és nakedeket is. Kawasaki Ninja 250/300/400, Honda CBF250, CBR250R, CB300R, CBR300R, Yamaha YBR250, YZF-R3, KTM Duke 200(ezzel nagyon disznót lehet menni), van KTM 390 duke is, de a tömeg/lóerő aránya miatt korlátlan kategóriába esik. Ezeken kívül még lehetne cruisereket, endurokat és supermotokat is írni, de azzal már méginkább nem a kérdésre válaszolnék. A 400km-es hatótáv nem reális elvárás, 200-300km-rel számolj általánosságban. Egy seggel úgy sem esik jól több.
2019. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Használtan vennék majd, 1000000 alatt.
2019. szept. 3. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azért megfontolnék egy Yamaha XT660-at vagy Aprilia Pegaso Strada-t. Megbízható motorblokk, pont 35kW, kereten belül is találni belőle és sportkipuval brutál hangjuk van. Persze ha neked ez nagy, akkor inkább a fentebb írtak.
2019. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagy, mivel eddig csak segédmotort használtam, utána inkább ilyen 250/300 max 400 ccm motort használnék. Ezek is egy nagyobb előre lépés az 50ccm után. Nem akarom azt csinálni mint jó pár fiatal, hogy egyből 1000ccm motor kell. Hanem inkább fokozatosan.
2019. szept. 3. 18:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nekem kéne dönteni, egy KTM Duke 200-at vennék ;) Könnyű és erős, komoly kis gép, műszakilag komolyabb a japánoktól. Kevés van belőle, de ennyiért simán találni.
2019. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fokozatosság fejben dől el elsősorban. Ha hülye vagy akkor egy 50 köbcentissel is hülye vagy, ha nem akkor tökmindegy min ülsz.


Ha már eleget motoroztál smkpval ( nem robogóval ) és nem vagy cső hülye akkor nyugodtan maxold ki az A2 kategória teljesítménymaximumát. Ott van a 35kWattots korlát, annál erősebb nem fér bele, viszont az meg teljesen mindegy hogy egy 250-es belpiacos Suzuki Bandit adja vagy egy 600 köbcentis endúró, a teljesítmény ugyanannyi - csak a nagyobb motorral szerelt az nehezebb lesz és nem fog úgy menni :D


Valamilyen szinten tartani kell a fokozatosságot,de az tökmindegy hogy a következő lépcső egy 170 kilós 25 lovas vagy egy 220 kilós 45 lovas motor lesz, a kettő között akkora egetverően nagy különbség nincs. Az erősebb az dinamikusabb, jobban kimotorozható, két személlyel sem feltétlen halál rossz..


10-15 lóerő eltéréseknél ilyen "kis" teljesítménynél nyugodtan lehet a legnagyobbat venni, ami belefér. Ez messze nem olyan, mint újonnan, gyakorlat nélkül felülni egy 1000-res 190 lovas speedre és bekerülni az esti hírekbe :D


A hatótáv az leginkább a jobb kezedtől és a tanktól függ. A kisebb motoroknak kisebb a tankja. A fent említett BMWnek 25 literes tankja volt, egy Yamaha MT03-nak évjárat függvényében 14-15 literes a tankja. Óvatosan hajtva sem lesz ugyanannyi a hatótáv egy tankkal. Ha nem a Szaharába készülsz akkor ez a része tökmindegy.

2019. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aki hülye az valóban 50 ccm motor is hülye, csak azzal többet lehet hibázni mint egy 1000ccm motorral. Nem mindegy ugye hogy egy 50ccm motorral vagy 1000 ccm motorral adunk indulásnál teljes gázfröccsöt. A kettő között van különbség. persze segédmotorral is ha valaki nagyon állat módjára vezet akkor ott is lehet baleset/halál.
2019. szept. 4. 18:25
 10/11 A kérdező kommentje:
De köszi a motor tippeket, összeset megnézem, utána nézek, olvasok.
2019. szept. 4. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!