Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Adott egy chevi Lacetti, amelynek úgy néz ki, hogy erősen kopott lehet a motorja, sajnos az előttem lévő tulajok valószínűleg lazán vették az olajcseréket. Alapjáraton meleg motornál villogtatja az olajkannát, olajgomba, olaj+szűrő cserélve, változatlan. Szerelő szerint füstöl is és eszi az olajat, bár én ezeket nem tapasztaltam. És itt jön a kérdés. Motorfelújításra vagy cserére nincs pénzem. Tegyek bele viszkozitás növelő adalékot és ha azzal elvan még pár évig használjam? Eladni nem akarom, mert a többi része jó állapotban van.
2019. szept. 12. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem... úgy tűnik erősen kopott a motorja a szerelő szerint aki azt mondja füstöl és az olajat eszi. Te aki az autót használja nem tapasztaltad se a füstölést se azt,hogy enné az olajat...azért valamit csak illene tapasztalnod

Olajszűrő és gomba csere pipa..akkor lehet még elektromos érzékelőprobléma,keveredhet üzemanyaggal és veszít a viszkozitásából (gondolom ez a gyanú ezért az adalék ötlet) a másik ami még lehet és kellemetlen,hogy egyszer csak teljesen tönkre megy az olajszivattyú.

2019. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha ingadozik az olajnyomás akkor ott nagy gáz lehet


pl: hajtókarcsapágy, egyebek.

Genreláloztatni kella motort gondolom

Nem hiszem hogy kis pénz.

Semmilyen csodaszer nem segít csak a motort megjavítani lehet.

Ha amugy az autó tényleg jó állapotban van, és még évekig akarod használni akkor megéri a motort megcsínáltatni.

Amugy ha nem csínáltatod meg be fog állni a motor és nem mész vele azután sehova

2019. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyire eszi az olajat? Azt csak tudod...
2019. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Használd amíg megy
2019. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hetente ellenőrzöm az olajszintet és nem látom, hogy fogyna.
2019. szept. 12. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!