Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így 2019 ősszel már érdemes...

Így 2019 ősszel már érdemes elektromos autót vásárolni városi és megyei használatra?

Figyelt kérdés
2019. szept. 16. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Anyagilag nem
2019. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennek mi köze az őszhöz?

Csak nem a hulló falavelek miatt.

Amúgy azt csak te tudod hogy neked melyik autó a megfelelő.

2019. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartasz "érdemes"-nek.


Ha sokat autózol akkor már anyagilag is érdemes.

Amúgy meg "csak" a sportos gyorsulás és a kényelmes, csendes, vibrációmentes menete miatt.

2019. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hogy neked megéri-e. A kezdeti beruházás mindenképp jóval magasabb. A normálisabbak újonnan 10 millió fölött kezdődnek. Az üzemeltetésen viszont szépen lassan visszacsordogál valamennyi pénz.

Ilyen felhasználás mellett elgondolkoznék rajta mindenképp, komolyan számításba venném. Én személy szerint maradtam mégis az új dízel mellett mert sokat autópályázok, több száz km-re. Múlt héten pl volt olyan nap, amikor 1000km-t levezettem. Viszont városi használatra ha hosszabb távon gondolkozol és van rá keret, el tudom képzelni.

2019. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Barnabas333 ***** válasza:
51%
Anyagilag még mindig a hibrid a legjobb. Egyik ismerősöm tele pakolta a háza tetejét rengeteg napelemmel, de azt mondja annyival drágább a sima elektromos kocsi, hogy annyi pénzt 10 év alatt üzemanyagozik el. Hiába töltené otthon ingyen a kocsit.
2019. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ennek mi köze az őszhöz?"


Mert ősz van... jól esett kötekedni egyet?

2019. szept. 16. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy esetben érheti meg:

Ha már van egy másik autó, amivel egy másik családtag más irányba jár napi szinten dolgozni, és amúgy alkalmas hosszú utakra is, de kellene egy másik is napi szintű ingázásra a közelbe. Mert egy teljesértékű autó mellé, ha emiatt előbbi nem lesz napi szinten használva, csak a hosszabb utakra, nagyon nem éri meg.

2019. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!