Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha korán veszem le a lábam a...

Ha korán veszem le a lábam a kuplungról váltás után, okozhatok ezzel kárt?

Figyelt kérdés
Más is megjegyezte már, mert ránt egy nagyon kicsit az autó függetlenül attól hogy 2-ből 3-ba vagy épp 5-ből 6-ba teszem, de akkor hogyan kell helyesen váltani?
2019. szept. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy érted, hogy korán. Váltottál, és lassan engeded fel.
2019. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor már bent van a kellő sebességben, akkor gyorsan veszem le a lábam a kuplungról(fel is pörög kicsit a motor menet közben), ha jól emlékszem ilyenkor is lassan kell felengedni hogy összehangolt legyen az egész, nálam nem mindig sikerül ez.
2019. szept. 21. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én tudom, nem okozol kárt, egyszerűen csak magas a fordulat és hirtelen összekapcsolod ugye a kerekekkel a hajtást, ezért ránt az autó. De mivel ugye már mozgásban vagy, nem kap akkora terhelést. Köbö úgy kell elképzelni, mintha egy erősebb rajtot nyomnál, határozottabban indulnál el. Nem lesz baja az autónak ettől.
2019. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tesz jót a féltengelyeknek, meg a motortatró bakoknak sem.

a hirtelen kuplung felengedéshez gyakorlat kell (gázfröccs, rev match) hogy ne rántson.

inkább engedd fel kis csúsztatással

2019. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írják nem tesz jót az autónak. Az egész hajtáslánc kap egy pofont. A már említetteken túl a kettőstömegű is hamarabb használódik el (ha van).
2019. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tesómnak is ránt, pedig már 10 éve vezet, én egy pillanatra megállítom a "fogásponton" és utána engedem fel teljesen, nekem nem szokott rángatni.
2019. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!