Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo s80 mk2 (2007) alá...

Volvo s80 mk2 (2007) alá mekkora átmérőjű kerék megy be maximum, de úgy hogy ne is érjen semmihez menet közben?

Figyelt kérdés

Mostani az 225/50 r17, gyári méret. 225/60 r17 elfér?

Köszi.


2019. szept. 23. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyobb lesz 4.5 centivel a kerék átmérő.

Na ezt nézzd meg hogy van e annyi hely még hogy ez elférjen.

DE gyanítom ennyi hely nincs már ott.

2019. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kerék átmérő nem szabad hogy változzon, ezt tőlünk okosabb mérnökök találták ki akkorára, plusz csalna a sebességmérő is. Ne nagyobb átmérőt keress, max nagyobb felnit lehet, alacsonyabb gumival, de a kerékátmérő változtatása teljesen szabálytalan. Vagy úgy mondom, ne tedd fel ezt a gumit azért, mert ez van olcsón, vagy hasonló. Nem rá való.
2019. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát az azt jelenti hogy a kerékjárat két végén 2,25-2,25 centi van-e? Szerintem annyi van. Bár lehet éppenhogy férne el gondolom az azért nem jó, valamennyi résnek kell lennie.

Másodiknak: olyan sokkal nem térnék el meg eleve ezt több mérettel szerelik, nem csak egyfélével. Amúgy pont nem nagyobb felnit akarnék peresebb gumival hanem fodítva,pontosabban a felni nem változik, a guminlegyen nahyobb oldalfalú a szar utak miatt esetleg 16-osra leváltani de akkornis minél nagyobb oldalfalat akarok, ami befér még.

2019. szept. 23. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:
De ne csak azt a 2.5 centit nézd hanem ha egy nagy döccenőbe belemegy az autó , akkor mennyire koppan fel. Mert akkor már nem lesz akkora hely ott.
2019. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kerék átmérőjét ne piszkáld. Vegyél kisebb felnit, váltóméretű gumival
2019. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, gondoltam hogy kell maradjon hely ha útközben mozogna a kerék legyen neki helye csak nem tudom mennyit érdemes hagyni legalább. Majd lemérem aztán megírom, de én úgy sejtem h egy 3-4 centi van kb. 16-nál kisebb felni tudomásom szerint nem megy rá, arra 225/55-öt ír gumiméretet, uúgy a kerékátmérő csökken 3 mm-el kb. De alacsonyabbra meg nem akarom küldeni a hasmagasságot.
2019. szept. 24. 18:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy legális nagyobb gumit feltenni, mint a gyári? Úgy értem nem gyári méretet.
2019. okt. 7. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Elméletben csak gyári felnit és gyári méretű gumit rakhatsz az autóra.

Más kérdés, hogy extrém méretektől eltekintve nem foglalkoznak vele.

Továbbra sem értem miért a mókolás és miért nem lehet a gyári váltóméretet használni

2019. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mennyitől számít extrém méretnek?

De ez nem mókolás, fentebb megírtam miért nem. A gyári méretek túl peresek, a 225/55-ös oldalfal már jobb de az meg 16-os felnihez van megadva, de azzal meg kisebb átmérőjű lesz a kerék mint a mostani, ergó lejjebb kerül az autó.

2019. okt. 7. 15:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, lejjebb kerül 1,5 mm-rel...
2019. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!